Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Norvégia lesz az új őrület?

Norvégia lesz az új őrület?

Figyelt kérdés
Most a német van a toppon, sokan Németországba, Ausztriába készülnek dolgozni, élni. Norvégia lehet majd az új célirány? A legfrissebb versenyképességi toplistán Norvégia előkelő helyet foglal el, megelőzve Németországot, Franciaországot. Valahogy érzem a levegőben, hogy elindul a nagyobb számú igény itthon a norvég nyelvtanfolyamokra lassan.

2013. jún. 2. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mert hideg van, és ott nincs akkora igény a külföldi munkaerőre. Luxemburg is előkelőbb helyen van mint a mostani sláger országok de mivel az egész országban élnek fél millióan annak a fele már bevándorló szimplán nem tudnak többet befogadni. Nem is mennek oda tömegével az emberek.
2013. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eddig is népszerű volt hosszú éveken át, de nem a képzeltenek meg az értéktelen diplomások számára, mert olyan áraik vannak, hogy elriasztja az egyszerűbb embereket.


Meg persze németül úgy 10000x több magyar beszél, mint norvégul, az se hátrány.

2013. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul Norvégia nem is EU tag, ergo nem olyan egyszerű, hogy csak úgy kimegyek és dolgozom. Engedélyek kellenek, amit a Norvégok nem szívesen adnak meg (meg is értem 1-2 kiköltöző értelmi szintjét elnézve). Norvégia elég idegenellenes, nagyon kevés a vendégmunkásuk. Ellentétben Svédországgal, ahol az utolsó afrikai cigány bevándorló is olyan segélyeket kap, hogy eszük ágában sincs dolgozni.
2013. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A magam képzettségéhez mérten érdekelne Norvégia, ami nem fizikai munka vagy segédmunka témaköre. Gondolom a mesterképzéses diplomájú, több nyelven beszélő embereket szívesen veszik.
2013. jún. 2. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Mesterképzés persze, de milyen szak mesterképzése ? Itthon dolgoztál szakmádban ? gondolom munkatapasztalat is számít külföldön. Szerintem előbb veszik fel a tapasztalatlan norvégot mint a tapasztalatlan külföldit tehát ezért is nagyon számít a munkatapasztalat. Szerintem.
2013. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Németország-i munkatapasztalatom van, szóval igen. Csak norvégul nem tudok :D de ha jobban letisztázódik bennem, hogy szeretném Norvégiában megpróbálni, nem mennék ki anélkül, hogy nem vettem nyelvórákat az biztos.
2013. jún. 2. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Értem, azért nézd meg mik azok az állások amikből hiány van. Illetve legyen annyi pénzed, hogy ha nem jön össze a dolog úgy ahogy szeretnéd, hazatudj jönni (vagy menni.) :) Bár szerintem ezekkel te tisztában vagy, csak gondoltam leírom.
2013. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van egy (1) db ismerősöm, aki kinn dolgozik Norvégiába. Egy nagyon magasan képzett 10 év legjobb referenciákkal ellátott szoftvermérnök. Őt szívesen alkalmazták. 4 éve van kinn, egy szót nem beszél norvégul (csak ami ráragadt) de 8 általános felett mindenki perfekt angol, úgyhogy nem is kell, a sarki közértben is minden eladó folyékonyan beszél angolul.


Ő azt mondta nekem, hogy csak a maximálisan jól képzett és különleges külföldi munkaerőre van igény. Ha "csak" átlagos az ember szakmája és "átlagos" a munkatapasztalata akkor simán nem érdekli őket, felvesznek akár egy pályakezdő Norvégot inkább.

2013. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, nem azonnal kell norvégul megtanulni, csak ha ugyanott lehúzol pár évet egyhuzamban a végére azért már elvárják. Egyébként nem is olyan vészesen nehéz, azt mondják.


De lásd a másik válaszoló példáját, ez nincs mindig így, főleg ha egy ilyen angolra alapuló munkakörről van szó, mint a programozás.

2013. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. válaszoló, így kellene mindenhol, csak akkor beengedni a "vendégmunkásokat", hogyha piacképes diplomája van munkatapasztalattal karöltve vagy ha piacképes szakmája. És a szar melót is megcsinálni az angolnak németnek vagy teljesen mind1 kinek, nem a pakisztáni bevándorlóra rábízni és máris nem lenne annyi munkanélküli ott se. Ha úgy nézzük rengeteg állást feltöltenek bevándorlóval, amit a "hazai nép" is elvégezhetne.
2013. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!