Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha alkalmi munkavállalói...

Ha alkalmi munkavállalói könyvvel dolgozok, előfordulhat, hogy nekem kell fizetnem a munkámért? Mi a fene ez?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori! Szakácsként dolgoztam, de felmondtam a munkahelyemen. Nem akartak kifizetni és még rám akartak húzni többletköltségeket, amit nekem kellene kifizetni. Ez két részletből áll. Az első része leltárhiány, ami nem gond, mert nem voltam felelős a leltározásért, így természetesen ezt nem ismertem el. A másik része pedig olyan ételekből áll, amiket a vendégek visszaküldtek, vagy megromlott...stb. Természetesen az én hibámból (mondjál ők). Erről neki van egy cetlije is, ami nem tudom mennyire hivatalos. Ezt ma megnézhettem, és olyan ételek vannak rajta amik, tényleg visszajöttek és megromlottak, de nem én főztem őket vagy nem kifejezetten az én hibám miatt kellet leselejtezni. Összesen ez 10 ezer forint volt. Például volt olyan étel, amit azért küldött vissza a vendég, mert nem kapta meg időben. Ez úgy fordult elő, hogy nem volt a konyhán hozzá anyag. Az árurendelés pedig nem az én feladatom. És még sorolhatnám. De részben igazuk van mert nem adhattam volna ki így. Részben pedig 1-1 olyan eset tényleg előfordult, hogy hibáztam. Ezt el is kell ismernem.

Amikor megkezdtem a munkám, úgy vállaltam el illetve úgy állapodtunk meg, hogy azonnal bejelent. Ez nem történt meg. Ha tudom, nem is vállalom a munkát. Többek között ezért is mondtam fel. Azt mondták amíg nem sikerül elintézni a bejelentés jöjjek AM kis könyvvel dolgozni. Ez elvileg 1 nap lett volna, mert azt ígérte addigra elintézi. A kiskönyvet pedig nem vezették. Ez az ő feladata, nem az enyém. Nekem csak annyi a dolgom, ha jól tudom, hogy aláírom.

Úgy egyeztünk meg, hogy előbb elszámolunk hivatalosan a jelenléti ív alapján amit ő a AM-kiskönyvbe is beír utólag, és utána egyeztetjük a hiányt. Ehhez kértem, hogy adjon egy másolatot a leltár ívből, amin szerepel a hiány, és valami hivatalos papírt arról, amit a vendégek visszaküldtek. No ilyet nem kaptam. Azt mondták, majd jöjjek vissza érte máskor. E-nélkül pedig semmi alapja sincs hiányról tárgyalnunk. Felajánlotta, hogy nem kell kifizetnem a hiányt, és még ő fizet nekem 5 ezer forintot. Ezt nem fogadtam el. Eredetileg 8000 Ft-os napibérbe egyeztünk meg 14 órás munkanapokkal. Ekkor még szó sem volt alkalmi munkáról. A 8000 forintos napi bért elismerték, ráadásul egy tanú jelenlétébe, akit én vittem magammal. A ledolgozott napokról vezetett jelenléti ívet amit nekem és a tanúnak is megmutatott. Ezzel nem is volt gond ugyan az volt, mint amit én állítok. Viszont amíg ott voltam külön jelenléti ívet nem írtam alá. De úgy tudom, hogy ezt nekem nem is kell, az én jelenlétim az AM könyv.

Az elszámolásnál 4 napomat írtak be a könyvbe, a kifizetendő munkadíjnál pedig 2390 forintot írtak be. Ezt így nem tudom elfogadni és eddig nem is írtam alá. Eredetileg 9 napot dolgoztam, napi 8000 forintért. 14 órás műszakban. Ebből volt 3 fél nap, és egyszer kaptam 20 ezer forintot. Így jön ki a 36 ezer. Na ilyenkor most mi van? Nekem csak az a pénz kéne, amit ledolgoztam. A levonásokról először akkor volt szó miután már 2 hete nem dolgoztam ott. Hogy lehet, hogy 100 valamennyi óráért egy kanyit se kapok? Van ilyen?


2009. okt. 7. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Alkalmi kiskönnyvel ugy tudom 15 napot melozhatsz egy honapban ha annál többet meloztál azt jótékonyságból tetted ugyanis nem lehetne...


Ergo ki sem fizetik ha nem muszáj...

Amit ledolgoztál hivatalosan azt ki kell fizetniük és a hülye kifogásaiktól kíméljenek meg mert iylen nincs amiket állítanak...

2009. okt. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tanu nem ér semmit csak az írott, aláirt vagy lepecsételt papír..
2009. okt. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De valami megoldásnak kell lennie. Azért dolgoztam 15 napnál többet mert ígéretet kaptam, hogy a második napomon bejelent.
2009. okt. 9. 09:48
 4/4 anonim válasza:

Én nagyon-nagyon sokáig am kiskönyvvel dolgoztam 2panzióban is recepciósként. Az első alkalommal elkezdtem dolgozni kiskönyvvel, aztán 1év után bejelentett a főnököm, de ez így is volt megbeszélve, mivel ott sorban váltogatták egymást a lányok, nem akart mindjárt felvenni hivatalosan. De amíg a kiskönyvvel dolgoztam, addig is meg volt minden beszélve normálisan, pl.1500 ft-os napi díj volt a bérem beírva, h ne kelljen annyi közteherjegyet beleragasztani (amúgy 6000 ft-ot kaptam 1napra), én vezettem a kiskönyvet (ezt így nem szabad, de ha a főnök nem volt ott reggel, akkor én írtam be, ha nem tettem volna, és jön egy ellenőrzés, akkor nem csak ő, de én is megszívom, mert jól megbüntettek volna mind2őnket, de elsősorban a főnököt, aminek gondolom, nem örült volna!!!). Én örültem, ha hivatalosna kevesebbért is dolgoztam (mármint feketén megkaptam a megbeszélt pénzt), legalább vezetve volt a kiskönyv. A leltárt pedig úgy csináltuk, h mikor jött váltani a kolleganőm, akkor leltároztunk 2-en, és a végén feketén-fehéren látszott, h van-e hiány, mert én dolgoztam 4napig, tehát én voltam felelős a készletért. A hiányt is levonta a főnök+bünti -2000/hiánynap. Aztán min.bérre bejelentett, de továbbra is a megbeszélt fizut adta.

A második panzióban szintén 1évet dolgoztam AM könyvvel, szintén ezekkel a feltételekkel, én vezettem a könyvet, kevesebb lett beírva, de magasabb összeget kaptam. Sajnos így működenek a dolgok, de ha normális a főnök, akkor ebből semmi gond nem lesz, de ez a te esetedben más. Amiket állítasz, arról nincs papír, így nem tudod igazolni az eredeti megállapodásotokat, így nem tudsz mit tenni, nem mehetsz munkaügyi bíróságra sem, mert feketén dolgoztál.

2009. okt. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!