Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már több mint egy hónapja...

Ha már több mint egy hónapja hogy jelentkeztem egy állásra, akkor felhívhatom őket, hogy mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Nem jeleztek még vissza semmit. Még annyit sem, hogy megkapták, és egy kicsit aggódom, hogy meg se kapták a levelem.
2013. jún. 3. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 90%-ban csak akkor jelentkeznek ha behívnak elbeszélgetésre vagy felvesznek!
2013. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Netes, újságos hirdetésre jelentkeztél?

Ebben az esetben vagy ki lettél szelektálva, vagy meg se nézték még az anyagot, de leginkább le fognak rázni, mert Te is csak egy nyomulós álláskereső leszel a sok közül, aki nem bír magával.

Esetleg ha olyan céghez jelentkeztél ahová valakivel le lett zsírozva, ismered a vezetőt ott lehet érdeklődni, de más esetben felesleges. Ha be akarnak hívni behívnak.

2013. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges felhívnod őket. Az esetek többségében "csendben" szelektálnak. Tehát ha alkalmasnak gondolnak, akkor behívnak interjúra, ha nem, akkor egyszerűen csak törlik/kidobják az önéletrajzod, és ennyi. Nagyon ritka, hogy visszajeleznek arról, hogy nem téged választottak. És arról sem feltétlenül értesítenek, hogy megkapták a jelentkezésed. Mivel már több mint egy hónap eltelt, így már biztosan kiválasztották az új emberüket.
2013. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert a hirdetés szövegében külön kihangsúlyozták, hogy mindenkinek válaszolnak.

Valószínűleg velem van a probléma, de ha valamit kijelentek, akkor ahhoz tartom magam. Ha meg nem vagyok benne biztos, hogy tartani tudom magam hozzá, akkor inkább nem jelentem ki.

2013. jún. 3. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a gondolkodásoddal, de az te vagy, ők meg másképp gondolkodnak. Ennélfogva lehet, hogy nem is baj, ha nem oda kerülsz dolgozni, ha elvi kérdésekben ennyire más a felfogás.
2013. jún. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Én már jártam úgy, h behívtak interjúra, végigjutottam 3 körön, kezet fogtunk, megállapodtunk a bérben és abban, h másnap beviszem a papírjaimat, utána napon kezdek, majd amikor vittem be a papírokat, közölték, h mégis mást vesznek fel (egy ismerőst). Nekem is áll az adott szó, de sajnos más világot élünk. Bnőm is járt már így.Nem kell elhinni, amit mondanak, leírnak, csak akkor, ha már van szerződés. Sajnos manapság ez van.
2013. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Én is jártam úgy, hogy szóban felvettek, kb.1,5 hét után mehettem kezdeni, amikor reggel bementem elküldtek, hogy bocsi, de mást vettek fel, csak elfelejtettek szólni. Mint azóta megtudtam, egy képviselő rokonát ültették be.


Nem beszélve azokról a posztokról ahol már megvan a nyertes, csak a papírforma miatt meg kell hirdetni, be kell hívni a versenyzőket, hivatalosan végigcsinálni mindent.

2013. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!