Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már, akinek konkrétan az...

Volt már, akinek konkrétan az egyetem alatti nyüzsgés segített az elhelyezkedésben?

Figyelt kérdés

Van, aki hisz a szakkollégiumban, TDK-ban (ha nem is jutsz tovább, legalább továbbfejlesztve jó szakdogád lesz), önkénteskedésben, konferenciákban, más nem.

Sőt, volt olyan is, aki negatívumnak tartja ezeket, nyomulásnak, túlzott komolyságnak.


De van itt olyan, aki konkrétan ezek miatt tudott szakmában elhelyezkedni? Az írjon!


2013. jún. 3. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én valami hasonló dolog miatt tudtam elhelyezkedni.
2013. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 The Other ***** válasza:

A TDK konkrétan belépő a PhD képzésbe szóval, aki ez irányba akar tervezni, annak ez elég fontos, szaktól függetlenül...


Konferenciák: a jövőbeli munkaadóknál nagyon sokat számít, hogy egy szakterületen az adott személy mennyire jártas a legújabb témákban, pláne akkor, ha elő is ad belőlük. Értelemszerűen Gipsz Jakab hamburger-póniológia szakján ez nem sokat számít, de reál területeken fontos. Ismerősi körömben is vannak olyanok, akiknek az állásszerzéséhez egy nagyban hozzájárult.


Önkénteskedés: ha van 20 munkavállaló ugyanolyan önéletrajzzal, de valakinek önkéntesként van pár év szakmába vágó tapasztalata, akkor szerinted ki lesz előnyben? De ha nem szakmába vágó, akkor is jól mutat a CV-ben, mert azt sugallja, hogy nem lusta az illető.

Bár erre még személyesen nem láttam példát, viszont simán elképzelhető, hogy pozitívum, pláne akkor, ha a kinézett munkahelynél is lehet önkéntesnek jelentkezni (pl. orvostanhallgatók önkéntes ügyelete). De ha más területen is komolyan veszed a gyakorlati helyet és nem csak a kötelező időben vagy bent és szorgalmas vagy, akkor simán lehet, hogy "bedolgozod magad" az adott helyre. A cégek szeretnek már ismert, bevált embereket alkalmazni, ha felvételre kerül a sor.


Szakkollégium: szerintem a felsoroltak közül ennek van a legkisebb súlya a jövőbeli munkahelyet illetően, de tudod, az önéletrajzban ez is jól mutat, ha sok azonos pályázat érkezik be egy adott helyre.


Aki "nyomulásnak és túlzott komolyságnak" tartja ezeket, az ne lepődjön meg, ha a "komoly helyeken" nem fogják komolyan venni...

Ha valakinek hiányszakmája van (pl. orvos, mérnök, programozó), akkor ezektől függetlenül is talál állást, viszont ha ők is relatíve komolyabb helyre akarnak menni, akkor ezek nélkül nehezen fognak oda bejutni (kivéve, ha protekció van). Példaként, ezeken az "apróságokon" múlik, hogy valaki bennmaradhat-e egy egyetemi klinikán vagy mehet az Isten háta mögötti, XY városi kórházba.


A nem hiányszakmáknál pedig a már fentebb leírt, "évente 1000 ilyen végez, valami alapján differenciálni kell őket" effektus érvényesül: minél több az üres terület, annál nagyobb sz@rban van az illető.

2013. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én mérnöknek tanulok és egyelőre még csak harmad éves vagyok, de azért gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Én nem jártam konferenciákra és nem TDK-ztam. Egyszerűen sosem volt rá időm és témát sem sikerült olyat találnom, amibe annyira szívesen beástam volna magamat. Úgy gondoltam ez nem nekem való és kész. Ellenben a sulit a lehető legjobb jegyekkel vittem. Nem csúsztam soha semmivel és az évfolyam elsők közé tartozom. Van ebben a félévben egy tárgyunk, amit a saját évfolyamunkról egyedül teljesítettem és az ilyenek azért az oktatóknak is feltűnnek. Ha más nem, írnak egy jó ajánlást és ha olyan ember az illető a szakmában, akinek neve van, akkor az már egy igen jó útlevél!

Idén egy ilyen tanár három álláslehetőséget is hozott a végzős diákoknak, az pedig hogy ő ajánl be, az már egy jó referencia.

Ami számomra hatalmas elismerés volt, hogy tőlem is megkérdezte, hogy nem szeretném-e az egyik állást elvállalni, akkor világosítottam fel, hogy én még csak harmadikos vagyok, úgyhogy elvállalom szívesen, ha várnak rám még egy évet... :D Nincs hozzászokva, hogy az ő tárgyát valaki menetrend szerint teljesíteni tudja. :)

Ő országos szinten elismert szakember, amit én csúnyán fogalmazva szeretnék is kihasználni. Pl. megbeszéltem vele, hogy nála fogom írni a szakdolgozatomat, ez is egy jó beugró lesz már.


Ergo, én abban hiszek, hogy a jó kapcsolatok kiépítése az egyetemi évek alatt már hatalmas előnyt jelent!! Nem tövig nyalással, mert azt mérhetetlenül utálom... Ésszel, tudással, érdeklődéssel! Figyeljenek már ott fel arra, hogy benned egy kicsit több van, mint másokban.


Abban osztom az előző véleményét, hogy hiányszakmákban ezzel gyakorlatilag már biztos állásod van... Egy-egy TDK már nem feltétlenül nyom túl sokat a latba.

Tömeg szakoknál viszont nagyon is! Ott minden kicsi plusz számít az önéletrajzodban!


Pl. van egy volt sulis társam, aki részt vett egy kutatásban/modellezésben az utolsó egyetemi évében. Később azért vették fel egy elég jó céghez dolgozni, mert ez benne volt az önéletrajzában és ezt meg is mondták neki! :)

2013. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én gyengébb helyen tanulok sajnos...


TDK-nál nem is bízom OTDK-ban. Azért gondolom, hogy megéri majd mégis indulni, mert akkor elmélyedek egy témában, lehet megtetszik, és az ad nekem egy orientációs lehetőséget. Másik meg, hogy akkor nem egy összedobott szakdolgozatom lesz, hanem egy átgondolt, ami mögött van munka is...


Nem tudom, átmenjek-e erős egyetemre.

Amellett nem lesz időm ilyen plusz dolgokra, annyira ismerem magam.

Kiemelkedni TALÁN tudok. Okos nem vagyok, de szorgalmas. Az a típus vagyok, aki "szürke egér", aki végképp nem okos, de otthon leül, és bes*ggeli.

(Viszont ebből ered, hogy maximalista vagyok, és nem tudom, erős egyetem mellett lenne-e életem éppen amiatt, hogy mindig a maximumra törekszem.)


Képes vagyok hétről hétre tanulni, mert nem értek azzal egyet, hogy pl. egy mechanikát két nap alatt próbál valaki megérteni... Az oké, hogy egy bes*ggelős tárgyat két nap alatt megért, és rövid távon, a zh erejéig még emlékszik is rá, és jó zh-t ír csupán két nap tanulással. Nade egy megértős tárgyat...


Szóval kiemelkedni tudnék, kérdés, mennyi életem lenne mellette. Az a hétről hétre tanulás mennyivel kellene, hogy több legyen erős egyetemen, mint amennyi most gyengébben.


Ezért is kérdeztem, mennyit ér a szakkollégium, TDK (mondom, csak adott témában való elmélyedés miatt), jó szakdolgozat, konferenciák.


Köszönöm a válaszokat!

Jöhetnek még persze! :)

2013. jún. 4. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A párom és én sem nyomultunk erősen a suliban, mindketten már az egyetem alatt el kezdtünk dolgozni, nekünk ez vált be nagyon!
2013. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a kérdésem, ki az, akinek konkrétan a nyomulás vált be.


Persze van, akinek szerencséje/ismerőse van, vagy valami hiányszakmát tanult.


:)

2013. jún. 4. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Önmagában az is nyomulás, hogy mindent elkövetsz, hogy a suli mellett is meg tud oldani a munkát. Referenciákat szerezhettünk vele, és én szerintem ezzel nagyobb versenyelőnnyel indultam, mint egy TDK-zó.
2013. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!