Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Leadtam a tb kiskönyvemet e...

Leadtam a tb kiskönyvemet e munkáltatónál, azonban mikor kiköröztek egy új kiskönyvet állítottak ki, a régit pedig nem adták vissza. Lehet nekem ebből hátrányom? KEressem meg őket és szóljak nekik, hogy keressék meg nekem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonnal kérd vissza tőlük!!!!!
2013. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elveszítették a régit. Előfordul. Hátrányod nem lehet belőle, mert a TB-nél nyoma van a munkaviszonyaidnak, de a munkahely-váltáskor fontos, hogy visszamenőleg legalább 2 évig igazolni tudd a TB jogviszonyodat, mert betegség esetén csak akkor kapod meg a maximális táppénz összeget.


De ha nagyon precíz akarsz lenni, és tényleg nincs meg a régi, akkor fel kell keresned az összes addigi munkahelyeidet időrendi sorrendben, és mindenkivel leigazoltatni az ott töltött éveket. Értelemszerűen az első munkahelyeden kell kezdeni, és ott kérni, hogy állítsanak ki egy új TB kiskönyvet.

2013. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 5. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátrányod nem lehet belőle, ez a kiskönyv arra szolgál, hogy egy táppénzes állomány esetén 2 évre visszamenőleg megnézzék a biztosítottságodat.

Ha nincs meg, és kellene, akkor a "Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás megállapításához" fejlécű (általában zöld, és kézzel írott) nyomtatvány tökéletesen megteszi helyette. Ezt is minden leszámoláskor meg kell, hogy kapd.

2013. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az megvan, akkor megnyugodtam :) Bár azért megpróbálom utolérni őket, biztos, ami biztos.
2013. jún. 7. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!