Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a fizetésedről kérdez a...

Ha a fizetésedről kérdez a kollégád, hogyan szereled le?

Figyelt kérdés
egy kolléganőm állandóan azt kérdezgeti, hogy mennyit keresek. Egy hónapja kezdtünk, együtt léptünk be,de szinte mindennap megkérdezi, én pedig kezdek kifogyni a hárításokból. Mindig mások előtt kérdez rá, és ezt elég kellemetlennek (meg nem túl intelligensnek) tartom. Amúgy valószínűleg többet keresek, mert jóval több a tapasztalatom a szakterületen.
2013. jún. 5. 20:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Küld el a főnökötökhöz, kérdezze meg tőle.
2013. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha a fizetésemről kérdeznek, mindig a következő történik:


-És mennyit keresel?

-200 nettó, plusz évi 150 cafeteria.


Felszabadító, ajánlom neked is.

2013. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
60%
Hazudj valami nagy számot, azt majd elmegy a kedve a kérdezgetésektől.
2013. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Összesen két kollégám van az irodán, az egyik a bérszámfejtő, a másik a főnök. Vajon miért nem kíváncsiskodott még egyik sem a fizetésem felől? :D
2013. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Fals szám, vigyora fapofával aztán kész :)
2013. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
De nem is értem. Ha egy idegen nyüstölne még meg is érteném, de nem lenne egyszerűbb a kolléganődnek megmondani? Mi bajod lehet belőle?
2013. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Pfff, kollégád előtt mit kell titkolózni?

Én meg szoktam mondani mennyi az annyi aztán kész.

De csomószor ha összefutok volt oszt. társakkal nem is kell kérdezni, hanem mondják maguktól.

"Te képzeld itt vagyok most, ennyit keresek...

2013. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Én megmondtam nekik, igaz, pályakezdő közalkalmazott vagyok, így maguktól is ki tudták volna találni.

Bár nem nagyon voltak képben a fizetési osztályokkal, mivel nagyon hüledeztek, hogy ennyiből hogy lehet megélni.

2013. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

"Rettentően tapintatlan dolog ilyet kérdezni, ezért remélem megérted, hogy nem szeretnék válaszolni rá. Kérlek, ne kérdezd meg többet, ne hozzuk egymást ismét ilyen kellemetlen helyzetbe. Intelligens embernek ismertelek meg, így bízom benne, hogy te is megérted és nem faggatózol tovább."


Ha ez sem működik, mert annyira gyökér, akkor beszélj a főnökötökkel, hogy segítsen, mert terhes számodra a faggatózás.

2013. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ilyen 2-3000 ft eltérések vannak a fizetések között, de fizetéskor mindig megy a kérdezősködés, sosem titkoljuk.
2013. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!