Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzot szeretnék írni....

Önéletrajzot szeretnék írni. Adnátok néhány tanácsot?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most fejeztem be a sulit, érettségi, aztán 2 év szakma.


Személyes adatokhoz ezek mehetnek, vagy cím nem kell? Név, cím, telefon, e-mail, születési dátum.


A tanulmányoknál lemenjek az általános iskoláig, vagy az alap?


Nyelvismeretet írjak egyáltalán? Mert semmi papírom nincs, bár sokáig tanultam az angolt, de sose volt az erősségem, 2 év alatt még az eddig tanultakat is elfelejtettem.


Jó lesz, ha így szedem sorba? Személyes adatok, Tanulmányok, Egyéni készségek(ezen belül külön számítógépes ismeretek, vezetői engedély, érdeklődési körök<-- vagy az érdeklődési körök külön pont legyen?


Előre is köszi a segítséget!



2013. jún. 9. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Furcsa, nekem van még pár év adósságom az érettségiig, de nekünk ezt nagyon kellett tudni 9. vagy 10. osztályban :)


Munkaadók 90%-a nem szereti a felesleges rinya-regény önéletrajzokat, szóval a vázlatpontos új típusú önéletrajzot írj.


Igen, mindent írj bele! Ha elvégeztél egy sulit, ha nem akkor is. Angolt is tanultál, szóval van nyelvismereted, ha épp nem is sok, de akkor is, egy alapfokot beírhatsz. Lakcímedet is érdemes beírni, hogy mennyire vagy közel a munkaadóhoz például. Célkitűzésedet sem árt beírni, hogy tudják, mész-e tovább egyetemre vagy sem, stb.


-név, cím, telefonszám, e-mail cím

-célkitűzés

-iskolák (el nem végzettek is, hogy ne legyen hézag az években, időrendben visszafelé)

-szakmai tapasztalat, ha nincs akkor megszerzett szakismeret

-nyelvtudás (ha van papír, ha nincs. Papír általában csak diplomás melókhoz kell)

-számítógépes ismeretek

-egyéb vizsgák (pl ECDL, jogosítvány "B" vagy "C" stb jelöléssel

-személyes infók (születési idő, -hely, és pl egy kis személyiség kiegészítés, hogy: türelmetlen, lusta, vagy épp esetleg szorgalmas munkaerő vagy.


Ha valamit kihagytam, majd pótolom, vagy más.

2013. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a vázlatpontosba is írhatok azért mondatokat, vagy csak néhány szót?

pl. volt két tantárgy is,(számítógépes) amiből sajnos nem volt vizsga, csak 1 évig tanultuk, és 5ös osztályzatom lett belőlük. szóval, ezt leírjam valahogy így, vagy csak simán soroljam fel az adott számítógépes programokat, hogy tudom kezelni?

célkitűzésem nincs, mert én sem tudom mit akarok most csinálni.. :D :(

A szakmai tapasztalathoz a nyári gyakorlatot gondoltam

Országos versenyeket beleírjam? és ha igen, akkor hova?

Akkor a hobbi fölösleges? (szokásos dolgok, futás, olvasás, főzés...)

2013. jún. 10. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a hobbi felesleges, de beírhatod. Írj mindent amit tudsz a gépen, pl office, internet használat... ez sok helyen minimum elvárás. Versenyeket beírhatod a személyes részbe. Célkitűzés az komoly baj, ha nincs, mert szeretik a kiszámíthatóságot, ellenkezőjét meg egyenesen kerülik. Akármilyen jó gyakorlatod volt, akkor is gyakornokoskodnod kell, vagyis át kell szervezni a céget, hogy valaki, aki már alaposan tapasztalt, beavasson a szakmába, úgy Isten igazán. Ha nincs célod a mesterségben és akár pár hónap, év után beleunsz, az nekik nem térül meg. Szóval röviden; kéne valami célkitűzés, mert annak hiányában háttérbe szorulhatsz, az amúgy is nagyon nehéz elhelyezkedési rendszerben.
2013. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És amit kihagytam: Nagy kedvencem az a kisebb valószínűséggel előforduló esetek, amikor részletes önéletrajzot kérnek... Általában ekkor van bajban az ember ha pl. pályakezdő, mert egy fél A4-es oldalt sem lehet kitölteni az irományunkkal felesleges, nevetséges információk nélkül. De ha erre kíváncsiak, akkor muszáj.
2013. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!