Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyen? Készítettem pár...

Fastresponse kérdése:

Mi legyen? Készítettem pár fotót amiről azt mondták, hogy nagyon jók lettek és azt is mondták írjam oda ezt"All Rights Reserved ˆ" és a nevem a kép címe mellé, ha a Facebookra is ki akarom tenni.

Figyelt kérdés
Szerintetek van értelme? Mert én úgy tudom csak bejegyzett terméknél vagy márka névnél szokás. Most én mint egy mezei ember hiába íróm oda. Vagy van értelme? A válaszokat előre is köszönöm.

2013. jún. 9. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Többet ér, ha levágod a kép szélét (elég nagyon kevés is), és azt megtartod magadnak, azzal bizonyítható, hogy a kép a tiéd.
2013. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vízjelezd be oszt' kész. Mást úgy sem tehetsz.


Amit facebookra feltöltesz pedig "közkincs", ott pláne nincs értelme jogvédelemről beszélni.

2013. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetro ***** válasza:
100%
Egy facebook minőségű képet soha sem fog normális helyen felhasználni...
2013. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 9. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A Facebook jelenlegi szabvány felbontása 2048px srgb jpeg. Ez egy újsághoz is elég. De amúgy teljesen lényegtelen, ha valaki el akarja lopni, el is fogja. :)
2013. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, igaza volt, van értelme, de méginkább van értelme vízjelezni is, erőteljesen. A Facebook speciális helyszín, olvass utána, mennyire erős jogok illetik meg a Facebook-ra feltöltött fotók kapcsán a céget.


Ha valamit ügyesen vízjelezel (halvány, átlátszó felirat/ábra valami fontosabb helyen), akkor munka azt leszedni és a képtolvaj inkább keres más fotót, minthogy dolgozzon vele. Ott a google/facebook kereső, inkább egy sorral arrébbról tölt le, minthogy kibogozza a vízjelet.

A közhiedelem szerint a vízjel pikk-pakk lejön egy képről, a valóságban szívás, egy átlátszó, középre tett halvány, nagy vízjelet roncsolásmentesen nem szedsz ki, vagy ha igen, akár 20-30 perc munkával. Ennyit nem ér, ha stock fotókból megveheted 1-2 USD-ért ugyanazt. Aki egy vízjelet igényesen ki tud szedni, nem 2-4 USD-s órabérért dolgozik...


A másik, hogy ha a képeden alany is van, meggátolod, hogy a képet valami negatív célra használják, ugyanúgy inkább keresnek vízjelezetlen alanyú fotót.

2013. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tettem rá vízjelet van egy halvány meg egy rejtett amit csak én látok mert olyan helyen van amit csak akkor látni,ha én meg mutatom (leteszteltem) valamint meg csináltam amit az előző kommentelök írtak.Nagyon köszönöm a segítséget. :)
2013. jún. 10. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!