Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy nem szakadjon...

Mit tegyek, hogy nem szakadjon meg az árvaellátás folyamata?

Figyelt kérdés

most fejeztem be tanulmányaimat ezáltal a az árvaellátásomat július 1-ével megszüntetik...

én szeptembertől viszont OKJ-s képzésen veszek majd részt, de oda csak augusztusban kell beiratkozni. Szóval mivel igazolhatnám, hogy mit tehetnék az ügy érdekében, hogy nyáron is kapjam az árvaságit, mikor majd csak szeptembertől fogom tudni igazolni, hogy újra diák vagyok.

(22 éves lány vagyok, teljesen árva, nagy szükségem van a pénzre a számlák és a kaja miatt)



2013. jún. 11. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

tegnap kaptam meg én is a levelet.


elméletileg utólag visszaigényled, és megkapod a júliusi és augusztusit is.


Nekem anyám özvegyijét is megszüntették, mert én voltam az utolsó a hónapban.


Esetleg próbálhatod azt is, hogy írsz nekik egy levelet, de semmi reakciót nem kapsz 22 munkanapon belül (azaz 30 nap múlva).


Amúgy teljesen megértelek. Bár a legtöbb suliba már most is, valahol már (ahova én megyek) júliusba is be lehet iratkozni.


Bár ez esetben is a júliusi hónap ugrott és csak max augusztusban kaphatod meg a júniusit is.

2013. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké, hogy megkapom, de most viccen kívül akkor mit fogok enni júliusban?

Nekem nem csak a pénz a fontos hanem a legfontosabb hogy folyamatos legyen, ne szakadjon meg.

De köszönöm azért!

Valaki még ötlet?

2013. jún. 11. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Oké, hogy augusztusban kell, de lehet megengedik előbb a beiratkozást, kérdezd meg a sulit.
2013. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Október 31-ig a volt suli diákja is érvényes, szerintem az iskola látogatásiknak is érvényesnek kell lenniük.

Kérj a volt sulidtól.

2013. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

volt suli nemfog adni, ezt már én is probáltam. Mellesleg nem iskolalátogatási kell, hanem egy lapot kell kitöltetni velük.


De mondom, sehogy nem kivitelezhető. Ha megengedik is, és belemennek, juliusit sehogy nem kapod meg.


Nincs az az isten, amiért 22 munkanapon belül rádírnának (hála a bürokráciának.)


Leghamarabban csak az augusztusit kaphatod meg. Nekem is fontos lenne ez a pénz. Most intéztem el, hogy saját számlára jöjjön.


Ennek következtében tudom, hogy minden reagáció 1 hónappal később jött.


Március 6-án írtam nekik egy levelet, április 15-én kaptam választ.

2013. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
május 10-én ismét írtam, erre még nem jött semmi reagáció.
2013. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel megkapod utólag a július, augusztust is! Addig ki kell húzni valahogy tartalékokból illetve más forrásokból is lehet pénzed, pl nyári munka.
2013. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a nyárin munka oké, de akkor már most kéne dolgoznia, hogy júliusban kapjon fizetést.


ellenben az a hónap még munkával is kimarad.

2013. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Így van az utolsónak van igaza... sajnos :S

Mert én is gondolkodtam azon hogy elmegyek nyári melóra, de akkor is egy hónap kimarad :S

A másik fele ami cinkes az az hogy diákmelók itt ahol én lakok ott nemigen van, Pestre viszont nem vehetek diákbérletet, mert nem oda járok. Szóval ha Pesten akarnék dolgozni akkor az nekem mindennapi jegyvásárlással (esteleges X-db BKV/BKK jegyvásárlással) nem érné meg.

2013. jún. 12. 15:16
 10/12 anonim válasza:

Menj fel a Nyufig oldalára itt van a link felebezd meg mi is ezt próbáljuk mert ugyan az a helyzet . [link]

Írd meg nekik ,hogy veszélyezteti a lét fen tartásod és mindenképp folytatod a tanulmányaidat és persze a végére azért írd oda ,hogy ha még sem tanulnál tovább bár milyen okból akkor vállalod a pénz vissza fizetését . Ajánlott levélbe küld el . Drukkolok neked is meg a lányomnak is remélem csak sikerül.

2013. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!