Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen törvény, jogszabály...

Milyen törvény, jogszabály írja elő, hogy meg kell hirdetni olyan állást is, amire már megvan, hogy kié lesz?

Figyelt kérdés

Már nem egy ember mondta nekem, hogy sok ilyan álláshirdetés van, ne lepődjek meg, ha nem jön össze.

Gondolom az ilyen helyen el sem olvassák a beérkezett pályázatokat, nehogy jobbat találjanak a jelöltüknél..



2013. jún. 12. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A közszférában néhány kivételtől eltekinte meg kell hirdetni az állásokat jó egy hónappal előtte, határidők vannak beérkezés, elbírálás stb... Máshol nem kötelező (magánkézben lévő vállalkozások, multik). Az meg már más kérdés a közszférában is h már rég megvan ki tölti be az állást, csak hát a törvények előírják a pályáztatást. pl.: KJT, KTV... Igen el sem olvassák a pályázatokat. Én munkaügyes voltam egy iskolában, én foglalkoztam a pályázatokkal. Az utóbbi két napközis tanítót is így vette fel a vezetőség. Az egyik az országos bajnok kézilabda csapat egyik fő tagjának feleségecskéje, a másik meg a közeli Balaton fővárosa polgármesterének ismerőse. Már engem is kirúgtak. Sajnos mindenhol a ismerősök érvényesülnek, én nem voltam senkinek a senkije ezért is kerültem lapátra.....
2013. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos erről szól az egész ország kis túlzással. De ennél még jobb az mikor megvan hirdetve az állás, de kamu az egész. Vagy nincs is szabad pozíció vagy maga a cég egy humbukk. Tudnék mesélni mert sajnos már annyi sikertelen állásinterjún voltam, hogy számolni se tudom. Na és akkor helyezkedjen el az ember... (egy pályakezdő srác)
2013. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokszor a belső szabályok miatt a multik is kiraknak ilyeneket. Az állami szféra úgy műkődik, ahogy, ld. még a Rokonok című filmet :)
2013. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!