Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát válassza Anya?...

Melyik munkát válassza Anya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Anyukám úgy dolgozik, hogy télen egy kocsmába dolgozik (hétfőtől-péntekig). 4 ezer forintot kap egy nap.

Nyáron a Balaton parton a konyhán (3-4 hónap alatt kap 1 millió Forintot).

De most szóltak neki, hogy a Boltba felvették . A minimál bért megkapná sőt , lehet, hogy még többet is .



Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hagyja ott a nyári munkáját és a téli munkáját egy egész éves munkára? (a Bolti munka 5-6 éven keresztül is tart.)

Vagy inkább válassza a télit és a nyárit is , és a boltos munkát pedig ne ?!

Szerintetek , hogy jönne ki a legjobban?


2013. jún. 12. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

"Nyáron a Balaton parton a konyhán (3-4 hónap alatt kap 1 millió Forintot)."


Ezt meg hogyan? 1 milliót 3 hónap alatt?

2013. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Balatonnál nem meglepő annyit keresni
2013. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát reggel héttől hajnali egyig szerintem korrekt :D
2013. jún. 12. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

"Balatonnál nem meglepő annyit keresni"


Akkor ezek szerint a Balatonnál mindenki milliomos kell legyen, ha 3 hónap alatt 1 milliót megkeresi, ha reggeltől estig dolgozik, az akkor is hihetetlen összeg. vagy övé a hely, vagy nem a konyhán dolgozik.

2013. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

És miért lenne hihetetlen az összeg?

3-4 hónapon keresztül napi 12 óra munkával?

Inkább kevés!

2013. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"És miért lenne hihetetlen az összeg?

3-4 hónapon keresztül napi 12 óra munkával?

Inkább kevés!"


Nem tudom ti hol éltek, de világ életemben vendéglátásban dolgoztam, ma magam vállalkozó vagyok, de egy konyhán dolgozó sem keres ma Magyarországon 330.000 Ft nettót. Ez kizárt! Ennyit kifizetni egy alkalmazottnak, az egyszerűen csődbe vinné a boltot.

2013. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a második válaszoló vagyok. Egyáltalán nem nagy összeg ott annyi szezonban mivel olyankor nagy a bevétel viszont a szezonon kívül az év többi részében nincs bevétel. Így nyáron ezért lehet ott többet keresni. Ez a turizmus, csak egy szezon, de úgy látom sok itt az OKOS akik még jól le is szavaztak.
2013. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"de egy konyhán dolgozó sem keres ma Magyarországon 330.000 Ft nettót."


Te iszonyatosan el vagy tévedve. (ami jól mutatja a vállalkozó vagyok-kamut) 3-4 hónap alatt 1M Ft-t a Balatonparton 96-ban megkerestem. Ott szezonban minden nap dolgozni kell, ha végig dolgozol 100-120 napot, napi 12-14 órában, az 1M Ft elég átlag alatti bér. Pl konyhai kisegítő bére. Szakács, felszolgáló körberöhög ilyen ajánlatra. Ha egy kicsit is megy az étterem, a dupláját fizetik.

2013. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én is azt hittem, statisztikákat olvasva, hogy a vendéglátásban keresnek a legrosszabbul, most meg kiderül, hogy egy konyhán többet lehet keresni, mint egy irodában, felelősebb munkában...

Bár am jól számolom, hogy az órabérben még így sincs 1000 FT? Vagy mennyi az órabér?

2013. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy átlag helyen megkapod a 800Ft-os órabért, reggel nyolctól este 10-ig nyomhatod, bejelentenek minimálbérre, aminek a járulékait levonják tőled. Felszorozgatod szép bér fog kijönni. De biztos h akarod?
2013. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!