Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy óvónő?...

Regszy kérdése:

Mennyit keres egy óvónő? Mennyit kell tanulni hozzá? Szükség van erre az állásra? Mármint sok helyen kelllene?

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sokat keresnek, mert közalkalmazotti bértábla alapján fizetik őket, ha jól tudom, de pontos összeget nem tudok. Főiskolát kell végezni hozzá (szakképzett óvónő esetében), de nem gondolnám, hogy nehéz lehet elvégezni egy ilyen szakot. Ennél csak nehezebbek vannak. Szerintem az a lényeg, hogy valaki szeresse a gyerekeket, és hivatástudatból csinálja, ne pedig azért, mert olyan gyenge a tanulmányi eredménye, hogy máshová nem veszik fel. Sajnos manapság a tanítóképzőbe is olyanok mennek, akik másra nem jók, pedig ennek nem szabadna így lennie...


HA belegondolsz, hogy egyre kevesebb gyerek születik, akkor már meg is válaszoltuk az utóbbi kérdésedet.

2013. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

90.000 Ft körül keres egy óvónő, ebben benne van a cafeteria is. Nem sok.

Szükség van rá, mert sok helyen vannak idős, tapasztalt óvónők, akik a nyugdíj határán vannak, folyamatosan kellenek új óvónők. Általában a főiskoláról kikerültek 90%-a talál magának munkát.

A főiskola attól függően, hogy milyen az érdeklődésed és elszántságod, nem vészesen nehéz. Ha érdekel ez az irány, akkor élvezni fogod az órák nagy részét, ha csak azért választod, mert más épp nem jutott eszedbe, akkor nehezebben fog menni, mert nem érdekel az egész.

Sok mindenre megtanítanak, de a gyakorlati része a leglényegesebb. És ott majd érhetnek meglepetések.

2013. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én most vagyok elsőéves óvószakos szeretem a gyerekeket és nem mondanám hogy annyira könnyű 300 pontal vettek fel most 240 pontal belehetett jutni.... Sokat kell tanulni...olyan könyvekből amit már nem adnak ki és nehéz megvenni na de nem is ez a lényeg :) én igyekszem jol teljesíteni és mindent megtanulni elsajátitani hogy a legjobb óvonéni legyek :) aztán hogy mi lessz :D kitudja. :D

De tényleg sokan vannak akik nem ezért jöttek oda.

2014. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!