Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácstalan vagyok a külföldi...

Tanácstalan vagyok a külföldi munkával kapcsolatban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Húsz éves Hajdú-Bihar megyei srác vagyok. Itt dolgozom lassan egy éve, ez az első munkahelyem. A főnök és a többiek munkához való hozzáállása, a munkahelyi légkör és legfőképp a fizetés miatt kezd elegem lenni az itthoni munkából. "Kidolgozom a belem", és semmi elismerést nem kapok, hanem még elvárják az egyre több munkát. Szeretnék Németországban vagy Ausztriában munkát vállalni. Az ottani fizetésem (ugyanilyen munkáért) a mostani fizetésemnek kb. 8-szorosa lenne. Szakmailag felkészült vagyok, úgy érzem megállnám a helyem, ha találnék kint munkát. Angolul és németül társalgási szinten beszélek, megértetem magam az emberekkel. A gond ott kezdődőik, hogy ha nincs kinti bejelentett lakcímem, és nem élek kint, akkor nem keresnek meg a közvetítők sem, hiába jelentkezem.

A bankszámlámon kb. 780 ezer forint van. Ez az összeg nagyrészt a szüleim, kisebb részt az én munkámnak köszönhetően gyűlt össze. A nagy kérdés pedig ez lenne: "Hagyjak itt mindent, és induljak el egy tetszőlegesen kiválasztott német vagy osztrák nagyvárosba, hátha találok (akármilyen) melót is, és túlélem, vagy maradjak itthon, és bízzak abban, hogy majd a magyar közvetítők nem vágnak át, és még ki is jutok velük?" Nem szeretném elherdálni a nehezen összekapart kis "vagyonomat". Válaszotokat előre is köszönöm.



2013. jún. 23. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom már két éve dolgozik Németországba. Eleinte nagyon sok gubanc volt. Dolgozott olyan helyen is ahol nem fizették ki az összes pénzt ami járt volna. Szerencsére már ki épült a baráti köre,sok Magyarral meg ismerkedett. Sokan segítettek neki. Most már rendbe van. Ő egy négy fős társasággal ment ki először. Én nem ajánlanám hogy egyedül vágj neki. Ahol laksz biztos vannak olyanok akik kinn dolgoznak. Próbáld fel venni velük a kapcsolatot. Ha már kinn leszel biztos neked is kialakul a baráti köröd, és azután már könnyebben boldogulsz.
2013. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdeném azzal, hogy egyedül nekivágni a nagyvilágnak merész dolog. DE! Ha bízol önmagadban, nem lehetettlen. Ez ne hátráltasson a célod elérésében. Keress az interneten elöször munkát, vedd fel a kapcsolatot a céggel emailban, majd keress lakást is, mielött nekivágsz, ha nincs ismerösöd németben. Onnantól nyert ügyed lesz. Sok sikert.
2013. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős probléma.


Ha tényleg 20 évesen NÉMETÜL ÉS ANGOLUL is tudsz olyan szinten hoyg nyugodtan leülsz egy munkahelyen egy tárgyalásra (ez azért nagyon nagy dolog ám!) akkor azért nem vagy rossz helyzetben.


780ezer Ft valóban nem sok pénz ha az ember neki akar vágnia a világnak. Ha kimész ismeretlenül Nyugat Európába és kell költened szállásra (akárcsak egy 6nm2 -es szobára is egy lakáson belül megosztva ezt sok más emberkével, akkor is elmegy ez pár hónap alatt az alapdolgokra.)


Én a helyedben ezt tenném:


Bérelj 20-30-40 ezer forintért egy icipici szobát valahol Sopron, Mosonmagyaróvár környékén az osztrák határhoz minél közelebb és onnan keresgélj osztrák melókat a határ túloldalán.

Ha TÉNYLEG TUDSZ NÉMETÜL legrosszabb esetben ács, kőműves, asztalos mellé segédmunkásnak, vagy mosogatónak vagy valami csöves munkára nagyon jó esélyel fel fognak venni és azt is nagyon megfizetik az itteni bérhez képest.

Aztán pedig már nyugodtabban keresgélhetsz munkát a szakmádban.

Illetve nem tudom mivel foglalkozol, de ha a szakmádban találsz azonnal munkát így nyílván az is nagyn jó.

2013. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

És ez szerintem sokkal kevésbé rizikós mint nekiugrani egy tökismeretlen nagyvárosnak.

Ezenkívül egyetértek azzal, amit az előző emberek írtak, hogy kapcsolatokon keresztül a legjobb menni ilyen helyre.

De ha nincs kapcsolat akkor ne várjál másra, mondván "szívesen mennék de egyedül nem...."

Ha ilyen dolgokban arra vársz hoyg másra támaszkodhass, vagy sose fogsz csinálni semmit, vagy ne legyen igazam, de ez a várva várt támaszod akkor fog kókeményen átverni amikor a legjobbn akarsz rá támaszkodni.

Tapasztalat!

2013. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szakmám CNC-forgácsoló, és ezt a hivatást szeretném űzni odakint is. Sok német és osztrák munkaközvetítővel beszéltem már telefonon, ahol pozitív visszajelzéseket kaptam, de sajnos a "második körbe" már nem jutottam be, gondolom a magyar lakcím miatt. Én is belátom, hogy nem feltétlenül muszáj a szakmámon belül keresni állást, szívesen takarítanék, pincérkednék, mosogatnék, ha megfizetik. Viszont az eddig megszerzett tapasztalatomat a szakmámból nem akarom egy másik típusú munka miatt elveszíteni. Itthon nem szeretnék maradni, mert akkor a tanult nyelvekkel nem érek "semmit", és csak éhen halni elég a fizum. Elég furcsa helyzet ez.
2013. jún. 23. 16:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézz körül!


[link]

2013. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez például itt van a közelemben, ahol a lakbér is olcsó.

350€-ért bérelhetsz egy kétszobás lakást. Két autópálya is van a közelben.

2013. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt a Link:...:)


[link]

2013. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2013. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

angollal és némettel CNC mellé szerintem nagyon jó esélylel találnál melót azért, nem annyira értek hozzá de ez a CNC általában mindenütt hiányszakma, még itthon is.

Ezutóbbi azért elég nagy szó...

2013. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!