Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen jellegű munka esetébe...

Az ilyen jellegű munka esetében milyen végzettségre gondolnak?

Figyelt kérdés

Linkelek pár álláshirdetést, csak tájékozódom, hogy miket várnak el ilyen munkáknál, mert egyszer nagyon szeretnék ilyen környezetben dolgozni, de nem tudom konkrétan mit értenek felsőfokú végzettség alatt, milyen végzettséget?

[link] Rendben, hogy irodavezető, de ehhez mit kell tanulni?Mert a felsorolt feladatok 3/4ét meg tudnám most csinálni, felsőfokú végzettség nélkül is.

[link] Szintén hasonló állás, elvárt végzett egyetem/főiskola, de a feladatok szintén nem kívánnak nagyobb tudást meglátásom szerint.

És ehhez hasonló még nagyon sok hirdetést találtam.

Mit kell tanulni ahhoz, hogy ilyen és ezekhez hasonló asszisztensi/irodai munkakörben lehessen elhelyezkedni, ahol ezeket a tipikus titkári feladatokat kell csinálni?

Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 29. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben túllőnek a célon a munkáltatók, így azt sem tudják, hogy mit milyen végzettséghez lehet rendelni. Igazából ez is érdekes, nem tudom miért kellene ilyen feladatokhoz felsőoktatási végzettség. Talán azt gondolják, hogy akinek ilyen végzettsége van, az komoly ember, mert már valamit elért az életben a tanulmányai szerint. Egyébként hiába keresnek felsőfokú képzettségűeket, mert ha az pályakezdő, akkor úgy sem fog tudni semmit sem, ha bekerül a munkába.
2013. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tipikusan ezek azok az állások, amelyekre több ezer jelentkező lesz. Ezért írja ki feltételnek a felsőfokú végzettséget, de még így is nehéz lesz szelektálnia.

Szerintem csak akkor kapsz meg ilyet, ha van protekciód.

2013. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A cég profiljába vágó felsőfokú végzettség a legjobb. Ha pénzügyi cég, akkor gazdasági végzettség pl.
2013. jún. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen munkakörben dolgozom, tényleg kell a felsőfokú végzettség. A szakmai anyagokat szortírozni kell, egy idő után kisebb anyagokat összeállítani - ha nem érted a szakmai részét legalább nagyjából, akkor ezeket nem tudod összeállítani.

Nyelvtudásod milyen?

2013. jún. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Németet tanultam több, mint 10 évig, abból felsőfokú nyelvvizsgám van.

Nagyon szeretnék ilyen munkakörben dolgozni egyszer, de azért így pályaválasztás előtt elég nehéz eldönteni, hogy mit is válasszak. Mondjuk a gazdasági szakok kilőve, mert minden amihez matek és társai kell, az nem az én világom. Viszont egy ilyen irodai asszisztensi állás nagyon bejönne. Mit kellene akkor tanulnom?

2013. jún. 30. 07:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik asszisztensképzés. A cég profiljába vágó végzettséget kérnek, kicsit sarkítva, ha húsipari cég, akkor hentes végzettséget.

Ehhez bármit végezhetsz, csak utána szűrni kell az álláshirdetéseket, hogy kérnek-e releváns szakmai végzettséget, ha igen, akkor milyen végzettség az.

2013. júl. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!