Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hr diplomával dolgozhatok...

Hr diplomával dolgozhatok bankban?

Figyelt kérdés
A diploma neve ugye közgazdász humán erőforrás alapszakon. Bankon belül nem a hr osztályra értem hanem, hogy mondjuk banki ügyintéző állásra felvennének e ezzel a diplomával?

2013. jún. 30. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt vesznek fel akit akarnak , a legjobb az , ha ismerősöd van.Akkor vesznek fel , ha meggyőzöd a felvételiztetőket , hogy kellesz nekik , nem baj , hogy nem pénzügyes vagy , úgyis elküldenek tanfolyamra.

A bankok helyzete nem túl fényes mostanság , csökkentik az alkalmazotti létszámot , de jellemző , hogy kirúgják az időseket és a helyükre fiatalokat vesznek fel kevesebb pénzért.

Nyugodtan próbálkozz , ha nem próbálod meg , akkor biztosan nem vesznek fel!

Nekem is hasonló gagyi diplomám van , őszintén szólva nagyon nehéz vele elhelyezkedni ....

2013. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elküldenek továbbképzésre, akkor van esély. Különben semmit sem fogsz tudni. Mondjuk ha a HR osztályon tevékenykednél, akkor sem, mert gyakorlatban gondolom nincs tapasztalatod pályakezdőként. Az elméletre meg magasról tojnak a való életben.
2013. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Éppenséggel dolgozhatsz.


De amilyen túl knálat van jelentkezőkből és amilyen kevés hely van, nem sok esélyt adok.

2013. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én közgazdász szak / pénzügy szakirányon végeztem, és bankban dolgoztam pályakezdőként. Alig tudtam valamit hasznosítani a fősulin tanultakból. A banknál tanultam meg szinte mindent, amire ott szükségem volt. Szerintem nem akadály a végzettséged.
2013. júl. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát végülis igen, szinte senki sem tud hasznosítani túl sok dolgot a munkahelyén, ami a főiskolai/egyetemi tanulmányait illeti. Így valóban nem akadály a végzettséged. De azért szeretik alkalmazni azokat, akiknek legalább van némi fogalma pár dologról. Az fogékonyabb a szakmáját érintő gyakorlati tudás elsajátítására, mert elméletben már van némi tudása egy-két dologról.
2013. júl. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az most a dilemmám, hogy a továbbtanuláshoz a hr szakot néztem ki magamnak, de elgondolkodtam azon, hogy egy gazdálkodás és menedzsment vagy közgáz szak elvégzésével nem e járnék jobban mivel talán ez általánosabb tudást ad és több helyre tudnék vele pályázni mint közgazdász, mint a hrrel ami kicsit kisebb területre korlátozódik.
2013. júl. 1. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, szóval azért a nagy cégeknél tudják, hogy a HR jó része bullshit.


Szükséges, de bullshit. Mivel a különféle profitorientált oktatási intézmények ontják magukból a HR-eseket, túl sok értéke nincs már az ilyen papírnak. Én mindenképp vmi kurrensebbet tanulnék, azok közül, amiket említettél.

2013. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen értem én, de az a gond, hogy nem igazán találtam magamnak mást, amiket mondanak, hogy megéri megcsinálni pl infó, mérnök stb ezekhez nem igazán van érzékem vagy a többi nem igazán érdekel, például egészségügyet se választanám mert annyit tanulni ilyen fizetésért (ehhez tényleg elhívatottság kell).
2013. júl. 1. 17:15
 9/9 A kérdező kommentje:
és közgáz középsuliban jártam szóval gondoltam maradnék ezen a vonalon
2013. júl. 1. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!