Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan aki diplomával...

Van itt olyan aki diplomával nevetségesen keveset keres?

Figyelt kérdés

Sok kérdésben olvasom, hogy 80-90 ezret kap valaki diplomával. Nem értem, hogyan, mert én pályakezdőként kapok 130-at érettségivel (nem dicsekvés).

Szóval mit dolgoztok és mennyit kerestek?


2013. júl. 2. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
BTK-n és egyéb ilyen szakokon végzettek.
2013. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pályakezdő tanár, óvónő, ápolónő esetében sajnos ez az alacsony fizetés a jellemző. És persze az is lehet, hogy valaki diplomás, de nem tud a szakmájában elhelyezkedni. Akkor lehet, hogy csak minimálbért kap.
2013. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyám jelenleg diplomás munkanélküli... (szociálpedagógus)
2013. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hájaaa ***** válasza:
100%
A diploma nem tesz zsenivé. Attól h van egy diplomád nem fogják a segguket a földhöz verni. Rengeteg büfé szak van, és rengetegen kb a vursliban lötték a 2pálcáson(semmihez nem értenek). A jogászoknak is nehéz, mert vagy beállnak a közszférába(ami nem könnyü) vagy mennek ügyvédképzőbe(ami drága), ezenkívűl ők sem értenek semmihez, ergó ők sem kapnak több fizetést egy átlag helyen.
2013. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 fél éve végzett jogász barátnőm közül az egyik minisztériumban dolgozik 100 körül keres, a másik ügyvédi irodában gürcöl napi 10 órát, 70-et kap.
2013. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Mi lenne ha rájönnének az emberek, hogy munkával nem lehet pénzt keresni?
2013. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jelen! Bár már jobb a helyzet, de 2008-ban voltam pályakezdő és az első fizetésem nettó 80 ezer Ft volt, 8 órára.

Ha nem érted, nézd meg, hogy a tanárok mennyit keresnek. Ha van ismerősöd, kérdezd meg. Fizetésekben egyáltalán nincs egyensúly, mert egy csomó minden befolyásoló tényező van, még ha azon túl is megyünk, hogy nagyon nehéz mérni, hogy az egyik embernek értékesebb-e a munkája a másikénál, ez van.

2013. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én elsőéves főiskolás vagyok (mellesleg a Kodolányin ami köztudottan egy szar már elnézést de nem volt más választásom tandíj miatt), multinál vagyok gyakornok suli mellett és úgy keresek átlag 80at, ez nevetséges, hogy valaki a már meglévő diplomájával kapjon ennyit.
2013. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!