Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Népszerű a Fanuc programnyelv...

Népszerű a Fanuc programnyelv a cnc forgácsoló munkahelyeknél?

Figyelt kérdés
Állítólag ez egy népszerű programnyelv. Ezenkívül ismerem még a Heidenhain és Siemens programnyelveket, bár csak a Fanuc-ból vagyok profi. Tudna valaki erről a programnyelvről információt, hogy tényleg keresett-e itthon, vagy külföldön ez a programnyelv?

2013. júl. 2. 17:54
 1/4 anonim válasza:
100%
A Fanuc a legelterjedtebb. Azt hiszem ez mindent elmond. :D
2013. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen eléggé elterjedt,gyakorlatilag ugyan olyan mint a magyar NCT, elég nehézkesen és lassan programozható manuálisan,sok olyan információt kell neki megadni amit például a jó öreg PHILIPS 432-esek önmaguktól generálnak .A program eleje nagyon illogikus,valahogy valamiért meg kell adni az összes G-parancsot ami a programban szerepelni fog.

Komolyabb cégeknél már nem is programozzák manuálisan, hanem külső számítógépről valamilyen CAD-es programmal.

2013. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dolgozó ez igaz, de ha egy akármilyen 2D-s munkát kell csinálni, akkor nincs értelme CAM renszerre pazarolni az időt... ráadásul sajnos az a tapasztalatom, hogy azok a CAM-esek, akik nem dolgoztak iparban keményen gépen, azok általában csak mocskolnak... oké, lehet, hogy jó amit csinálnak, elvétve, de élő példa munkatársam, kimentem a géphez ott megírni egy több száz furatból álló mdb-ra egy fúróciklus sorozatot, kitapasztaltam, hogy kb mekkora fordulattal és tolással bírja az adott fúró, visszamentem, hagytam dolgozni a szerszámgépet, illetve hagytam volna, csak elkezdett "visítani"... hát a hülyegyerek ott tekergette a potmetert, bele is törte éa utána egy nap volt tömbszikrával kiszedni belőle... na ennyit azokról, akik pc mellől jönnek és ott tanulják meg a cnc megmunkálást...

de ne legyen off: DIN66025. A Fanuc, az NCT és a Siemens is ezen alapszik, a Fanuc nagy előnye a megbízhatóság és az egyszerűség, az már más kérdés, hogy kinek mi a kedvenc, nekem személy szerint az NCT104 és 201, valamint a Heidenhain iTNC530 :)

2013. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kieg: a program eleje nagyon is logikus! Iskolában ált. ezt tanítják:

G54-59 G90

G17 G21

nekem anno ez volt az alap, azt is leírom, miért:

G54-59 G40

mdb koord.rendsz. ez azt hiszem alap, hogy kell...

G40

aki előttem dolgozott kikapcsolta a kontúrkövetést, miután befejeze a munkát?

G90

általában az abszolút méretmegadás a divat, felénk legalábbis, tehát fölösleges, mert öröklődik

G17

(általánnos cnc esztergákon 18) alap hogy x;y képsíkot használunk, "kézzel" ritkán programozunk bölcsőrendszert... öröklődik

G21

metrikus méretmegadás, megint csak öröklődik, ha inch van belőve azt látod a pozíciókijelzőn ;)

Szerszámváltás és korrekciók, nos ezt részletezni sem kell

2013. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!