Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mellyek azok a szakmák, amik...

Mellyek azok a szakmák, amik milliókat keresnek havonta? Több lent

Figyelt kérdés
barmit megtennék érte. 16 vagyok most. bármit megtanulok bármennyit. Elsősorban nem vállalatok érdekelnének. A doktorin kívül mik vannak? Köszönöm.
2013. júl. 5. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kezdd a tanulást a nyelvtannal!


Vállalkozóként bármilyen szakmában lehet ennyit keresni, csak tehetség, rátermettség és némi szerencse kell hozzá. Alkalmazottként csak felsővezetői pozícióban lehet milliókat keresni, erre elég kicsi az esélyed. Ha beéred százezrekkel akkor gazdasági, informatikai irányba érdemes elmenni.

2013. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kezdd a helyesírásnál. Segít! :)
2013. júl. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tanulj meg állati jól focizni.
2013. júl. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Most nem azért, de egy átlag 16 éveshez képest szerintem nagyon jó a helyesírása. Biztos vagyok benne, hogy a legfelső 10-20%-ban van!


Kérdező, ha nagyon sokat akarsz keresni, ne az iskolarendszerben keresd a megoldást! Vállalkoznod kell. 16 évesen már lehetsz elég tökös, hogy valamit kitalálj. Kezdd kicsiben! Kereskedj mondjuk valamivel, járj nyitott szemmel!

2013. júl. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval. A jelenlegi társadalmunkban túlértékelik a diplomát, főleg itt Magyarországon.
2013. júl. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát azért végezzel valamit , mondjuk a fogorvosit , na az milliós , egy fog potlása 140k és ez debrecen Budapestbe belese merek gondolni meg amugy is a csávo akihez jártam tele volt a naptára hetekkel elöre 5 nap egész nap 1,5 óránként uj beteg tömések nagyrészt de az is min 10k egy tömés , ja és nézz utánna a felvételinél hogy melyik szakra kell menni mert asszem a fogorvos már alapbol annak készül nem késöbb választja orvosin DE INKÁBB NÉZZ UTÁNNA XD
2013. júl. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tudok normálisan írni, de nem gondoltam volna hogy pont ebbe fognak belekötni. nem azért, de a korombeliek 90%-a nem a tanulással törődik nyáron, hanem a szigettel, stb... nekem ez az időszak arra jó, hogy dolgozzak, át nézzem a jövő tanév anyagait, hogy ne érjen váratlanul, és elgondolkozzak a jövőmön. de nem baj, csak máskor ha valaki kérdez valamit, és érted, akkor válaszolj rá. ha meg nem érted, tedd túl magad rajta. további szép napot!
2013. júl. 6. 06:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Kezdőként semmivel.

De mondjuk bankárként 5-6 év szakmai tapasztalattal ÉS vezetői képességekkel már lehet milliós fizetést kérni/kapni.


Ilyen nagyságrend tényleg csak vezetői pozícióban van. Ez önmagában nem függ a szakmai hozzáértéstől. Ezért érdemes pszichológiát, szociálpszichológiát is tanulmányozni az egyéb szakmai tárgyak mellett.

2013. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pszichológiával kezdenék első körben, hogy stabil önbizalmad legyen, és legyen rálátásod arra, hogy miért viselkednek úgy az emberek ahogy.Ezzel párhuzamosan nyomnám a nyelvet mint az állat, angol az alap,mellé pedig német vagy orosz, ha ezeket mondjuk 18 éves korodra felsőfokon beszéled, már egy jó nagy előnyöd van a legtöbb korodbelivel szemben.Utána jön ugye a pályaválasztás, hiába mondja itt néhány nagyeszű, hogy ne menj egyetemre...már miért is ne?Rengeteg kapcsolatot tudsz építeni, valamint ha nem egy gagyi iskolát választasz akkor és tanulsz ezerrel akkor olyan dolgokat is tanulhatsz, amik nem kicsit lesznek előnyödre.Azt mondom, hogy szakterületnek azt válaszd ami érdekel, ha az informatika akkor azt, ha a molekuláris biológia akkor azt.Az a lényeg, hogy olyat válasszál ami érdekel.Egyetem mellett simán van lehetőséged dolgozni, persze lehet mentegetőzni mint nálunk is tették sokan a "De hát én tanulok dumával" most meg ott van, hogy hiába van egy eléggé piacképes diplomája, nem dolgozott még soha, nem lehet tudni hogyan áll majd a munkához, etc..néhány év tapasztalattal mondjuk 3-5 év már eléggé jó manageri pozíciók elérhetőek, amit meg lehet fejelni egy MBA-vel és akkor teljesült is a milliós fizetéses álmod.Természetesen, a vállalkozói út is járható, ott is akkor érsz el kimagasló sikereket, ha folyamatosan képzed magadat.
2013. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"hiába mondja itt néhány nagyeszű, hogy ne menj egyetemre..."


Itt senki nem mondta neki, hogy ne menjen egyetemre. (Csak azt, hogy a havi több millióhoz szükséges tudást nem az egyetemen oktatják.) Ha te mégis ezt olvastad ki a hozzászólásokból, akkor érdemes némi önkritikát gyakorolva átgondolni, hogy ki a "nagyeszű".

2013. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!