Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulni, hogy a...

Mit érdemes tanulni, hogy a következő 1-2 évben legyen munkám?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok egy BSc. diplomával és egy középfokú nyelvvizsgával. Van egy "B" kat. jogosítványom is, de rá kellett jönnöm, hogy ezek nem elengedők ahhoz, hogy munkát találjak, majd' 1 év alatt.


Mit javasoltok? Mit tanuljak, hogy legyen munkám?


2013. júl. 8. 15:37
1 2 3
 1/28 The Other ***** válasza:
Mi a Bsc diploma? Nem lehetne rá egy keresettebb Msc-t építeni?
2013. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mérnök. De nem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom és semmihez sem értek kiváltképp.
2013. júl. 8. 15:40
 3/28 anonim ***** válasza:
Szerezz tapasztalatot, és feküdj rá a nyelvekre.
2013. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hogy szerezzek tapasztalatot, ha sehova se vesznek fel? Olyan marha könnyű beszélni...
2013. júl. 8. 17:16
 5/28 anonim ***** válasza:

Jelentkezz olyan céghez, ami jó referenciát ad, és mondd, hogy akár ingyen dolgozol. Ha ez nem jön össze, kezdj máshol dolgozni, akár nem a szakmádban. Ha ez sem jön össze, kezdj el önkénteskedni.


A lényeg, hogy ha nem is szakmai a tapasztalatod, de a cégek látják, hogy neked "nem büdös a munka", láttál már céget belülről, tudod, mi az, hogy reggel 8kor kelsz, stb...

2013. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
LOL! Ki az az elmeháborodott, aki ingyen dolgozik? Te mit szólnál hozzá, mondjuk a következő hónapban nem kapnál fizetést olyan oknál fogva, hogy csak tapasztalatnyújtással fizetett a főnök?
2013. júl. 8. 20:58
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted elmeháborodott, de szerintem meg előrelátó. Most azért nem kapsz munkát, mert nincs munkatapasztalatod. Most sem dolgozol, nem keresel pénzt, és nem is szerzel munkatapasztalatot, ami a rendes pénzkeresethez szükséges. Ellenben az én esetemmel, ahol nem keresel pénzt (azaz pont olyan, mintha nem dolgoznál), de szerzel munkatapasztalatot, szakmai kapcsolatokat, stb... Az egyiknél vársz a sültgalambra, a másiknál befektetsz a jövődbe...
2013. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 The Other ***** válasza:

Már sejtem ki lehetsz, kérdező.


Amúgy az ingyenmunkáról mondok neked 1 rövid anekdotát: végzős év előtti utolsó nyári szünetben volt 1 szabad hónapom, és kitaláltam (én "elmeháborodott"), hogy bemegyek abban az egy hónapban tapasztalatot szerezni az általam kinézett helyre. Ingyen.


A vége az lett, hogy mégis kaptam fizetést arra a hónapra, sőt egy elég szép lánnyal is összejöttem ott (mert tudom, hogy nálad ez is szempont), ráadásul a munkába se kellett beleszakadni...

2013. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Voltam kötelező szakmai gyakorlaton 3 hónapig. Ingyen.

Van barátnőm, nem tudom, hogy jön ide ez a része a mondanivalódnak.

2013. júl. 8. 21:37
 10/28 The Other ***** válasza:

Gyors fejszámolás után nekem 1 év 3 hónap a kötelező szakmai gyakorlat, ami ingyenes. És emellett vállaltam be a fentebb leírtakat.


Ebből is látszik, hogy az égvilágon semmi motivációd nincs, képtelen vagy egy adott célért áldozatokat hozni. Inkább ülsz egy helyben és várod a csodát, mert ez a kényelmesebb választás. És az önéletrajzod is a sok üresjárattal ezt tükrözi. Gondolom, hogy ha egy esetleges interjún is szóba kerülne hasonló téma, akkor rögtön meg lennél lőve...

2013. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!