Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát kaphatnék 14...

Milyen munkát kaphatnék 14 évesen?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim akik ennyi idősen pl. hostesként.

Én már régebb óta szerettem volna dolgozni csak még így is túl fiatal vagyok. Nem tudom milyen munkát találhatnék..Eddig csak családi vállalkozásban dolgoztam,de azért sem kaptam fizetést (nyilván) mivel a családnak segítettem és úgy is ők vennék meg nekem azokat a dolgokat amik kellenek..



2013. júl. 9. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

16 éves kor alatt feketén tudsz csak dolgozni, mert hivatalosan tilos. Nem biztathatlak törvényszegésre - de nekem egy ismerősöm szerzett alkalmi melókat 15 évesen, úgyhogy kapcsolati tőkét kell mozgósítani (vagy a szüleid kapcsolati tőkéjét).

Persze lehet, hogy azóta változott a helyzet, nézz utána - vannak olyan diákszövetkezetek, ahol asszem már 14 éve a korhatár, szülői beleegyezéssel, vagy valami ilyesmi.

(nem buzdíthatlak a feketemunkára, mert törvénybe ütköző, de de attól még kifizetődőbb.)

2013. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan diákmunkát 15 éves kortól lehet végezni, szülői beleegyezéssel az iskolai szünetekben.
2013. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
semmit
2013. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
15 eves kortol szuloi engedellyel iskolai szunetekben, 16 eves kortol mar tanitasi ido utan is. A heti max munkaidő 40 óra. 15 éves kor alatt csak feketen talalsz munkat, de nyugi ha elkapnak akk is csak a munkaltatot buntetik.
2013. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!