Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is nehezen találtok diákmun...

Ti is nehezen találtok diákmunkát?

Figyelt kérdés
Persze én most olyanra gondolok ami nem meki és fizikai munkák. Még egy irodai melóra is hiába fizetnek minimum órabért (bruttó 470 forint) azokat is lehetetlen szinte megkapni, mert nagyon sokan jelentkeznek rá. Hiába vagyok budapesti, és hiába mondják hogy itt a legkönnyebb munkát találni, nekem ez egyelőre nem igazán megy, pedig minden nap nézem a diákszövetkezetek honlapjait.
2013. júl. 9. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én már márciusban regisztráltam ,így van meló, ilyenkor már nem igen fogsz találni, szerintem.
2013. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem most sikerült egy nagyon jó melót kifognom vidéken.

06 28.-án kezdődött és előreláthatólag most pénteken lesz vége. bruttó 800Ft órabér, igaz másfél óra az oda vissza út.

2013. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

első: tök mindegy, mikor regisztrálsz, mert én is régóta be vagyok regisztrálva, a munkák folyamatosan jönnek, és folyamatosan van kiválasztás, ahol nem szempont, hogy mikor regisztráltál be az irodába.


második: örülök neki, és gratulálok. ezek szerint van remény :)

2013. júl. 9. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én így tapasztaltam a diákmunkás életet:


Tök mindegy, mikor regisztráltál, ez valóban igaz.


De neked kell a munka után menni. Szerintem nem úgy működik, hogy minden regisztráltnak ott vannak az adatai és közülük választanak. Oda kell menni és kérni a munkát.


Amikor csak vártam a sült galambot, hogy majd ők hívnak, akkor nem volt semmi két nyáron át sem. Amikor naponta, két naponta járkáltam az irodába, hogy van-e munka és már megismertek, akkor mindig kaptam.

2013. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Rajtad múlik, hogy kapsz e valamit, ha vársz a sült galambra, tényleg nem fogsz találni.

Szerinted ha 200an jelentkeznek egy munkára és csak 1 megy be az irodába, ki fogja megkapni a munkát?

2013. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen, sokszor mentem be irodákba, és mindig azt mondták, hogy nézzük a honlapot, mert ott vannak a munkák feltüntetve, és úgyis a cégek választják ki a jelentkezőket, nem ők. (könnyebb fizikai munkákra tényleg lehet úgy jelentkezni, ha bemész az irodába, de ezt is lehet telefonon, na meg ezek sincsenek túl gyakran.)


én elsősorban arról beszélek, amikor az adott munkára elküldöm az önéletrajzomat, a szövetkezet továbbítja a cégnek, és utána csend van, vagy ha be is hívnak interjúra, nem engem választanak. most amúgy nagyon megyek a munkák után (főleg irodai melók), apródon, és iskolaszövetkezeteknél is nézem, és küldöm az önéletrajzokat ezerrel, szóval már nem rajtam múlik. interjúkra behívogatnak, de közel sem biztos, hogy 1000 jelentkező közül pont engem választanak majd.

2013. júl. 10. 22:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ezt tapasztaltam és hiába mentem be már 3 éve mindig márciusban a melodiákhoz, fürgediákhoz, pannonworkhöz, eudiákhoz, multijobhoz ,uniworkhöz és még sorolhatnám, eddig egy nyáron se sikerült munkát kapnom. Pedig én rendesen utánajártam, ha az iroda környékén jártam bementem, ha volt valami munka rögtön telefonáltam, igaz én nem válogattam, hogy csak irodai kell. Telefonban vagy azzal ráztak le, hogy küldjem el e-mailben az önéletrajzomat, vagy hogy majd értesítenek, de max. arról értesítettek, hogy nem kaptam meg a munkát. Egyébként Komárom-Esztergom megyében élek, már Győrbe is hajlandó lennék elutazni naponta, csak, hogy dolgozhassak, de ott sincs semmi. Már azon gondolkozok, hogy jelentkezek pesti munkákra is, hátha.. :( Nem tudom, hogy mi lesz így, te még szerencsés vagy, hogy arrafelé vannak irodai munkák, itt nagyon ritkán van csak irodai diákmunka, ha van akkor pedig középfokú vagy felsőfokú angol nyelvtudás kell hozzá..én persze németül tudok.. Errefelé gyári munkák vannak inkább, árufeltöltés vagy pénztáros a Tescoban, mással nem igen találkoztam még idén.

Épp tegnap jelentkeztem egy határállomásos munkára (kamionosokat kell tájékoztatni az útiköltségekről, a csaj a telefonban próbált lerázni, hogy inkább fiúknak való, mert hogy a kamionosok beszólogatnak a lányoknak, de mondtam, hogy akkor is elvállalnám mert már kiborító a helyzet, majd mondta, hogy holnap (azaz ma) mindenképp visszahív a részletekről, azóta is várom a hívását... :(

2013. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

na, sok sikert, hátha lesz valami. igen, úgy nehéz, ha nem pesti vagy, de azért így sem a legegyszerűbb sajnos. én sem csak irodait vállalnék, de sajnos a nagy multikkal (Meki, Media Markt) megjártam, mert hiába óriási cég hatalmas bevételekkel, kutyaként bánnak a dolgozókkal, a főnököknél pedig még egy utcaseprő is értelmesebb. irodain kívül meg kevés olyan van, amit végezhetnék. szórólapozás például nincs is, pedig olyanra is szívesen mennék, de ezen kívül meg olyan munkák vannak amik komoly szaktudás igényelnek, hiába diákmunka. tehát marad az irodai adminisztráció és a telefonos munkák. bár itt is az van, hogy felsőfokú angoltudást kérnek, és jelentkezem rá, mert az megvan, hiszen ilyen szakon vagyok a suliban, de általában ez sem előny, mert mindenki, aki már egy kicsit tud angolul, azt hiszi, hogy tényleg jól tud, pedig igazából baromira nem beszél folyékonyan, csak épphogy makog. na, és ennyi jelentkezőből lehet, hogy őt tartják bent a második körre, és a jó angolosok meg kihullanak, szóval nem előny, hogy majdnem folyékonyan kommunikálok angolul.


a napokban egyébként nagyon ráálltam az álláskeresésre, és a hét 5 napján 3 interjún vettem részt, csak hát nem biztos, hogy engem választanak, így csak a remény marad.


de hajrá neked, hátha megkapod ezt a melót!

2013. júl. 12. 21:44
 9/13 A kérdező kommentje:
amúgy szerintem nem jogos hogy azt feltételezitek, a "sült galambra" várok. én is azt az elvet vallom, hogy aki nagyon akar, úgyis talál valamilyen munkát, de tényleg előfordul olyan is, aki hiába keres, hiába telefonál, egyszerűen nem talál. remélem nálam ez nem sokáig lesz így, és hamarosan lesz munkám, mert én mindent megtettem érte, amit tudtam.
2013. júl. 12. 22:00
 10/13 anonim válasza:
merre laktok?
2013. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!