Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanelkulin mik a lehetosegeim?

Munkanelkulin mik a lehetosegeim?

Figyelt kérdés
Egy honapja vegeztem el egy szakmat, de egyelore nem tudok munkat talalni. Ha munkaugyi hivatalban regisztraltatom magam, ugy tudom, ha van x nap amit mar ledolgoztam, kaphatok vmennyi penzbeli jutattast kis ideig. (javitsatok, ha tevedek.) en tobb nyaramat is diakmunkaval VEGIG dolgoztam, ez beleszamit? Es a szakmai gyakorlat beleszamit, amit 2 evig a suli mellett vegeztem tanuloszerzodessel? (be voltam jelentve, kaptam a havi 16ezret, levonasokkal egyutt 14et es habar nem munkaviszonyom volt, csak tanuloviszonyom, ugy hallottam, ez is szamit.) felre ne ertsetek, nem segelyezett ingyenelo szeretnek lenni, de mar 10helyrol dobtak vissza az oneletrajzomat, mert nincs SZAKMAI tapasztalatom, az meg senkit sem erdekel, h 16 eves korom ota nincs nyaram, mert vegig dolgoztam. Alberletet meg fizetni kell, muszaj valahol, valami megfoghato penzt talalnom. Segitsetek, kerlek! Elore is koszonom. 21/L
2013. júl. 10. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Attól tartok, hogy nem, se a nyári diák munka, se a szakmai gyakorlat nem jogosít fel álláskeresési járadékra, de egy próbát szerintem megérhet, menj be, kérdezd meg tőlük is a hivatalos verziót.


Amúgy ez így hogy van, hogy "mar 10helyrol dobtak vissza az oneletrajzomat, mert nincs SZAKMAI tapasztalatom" , miközben elvileg 2 évig szakmai gyakorlaton voltál? Vagy ezt elfelejtetted említeni?


10 hely egyébként nem sok, lesz az 150 is.

2013. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy 180, vagy 365 ledolgozott nap kell a segélyhez, de azt is csak 3 hónapig kapnád.

de tényleg kérdezd meg őket.

2013. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Allitasuk szerint a tanuloevek nem szamitanak szakmai tapasztalatnak, amit en sem ertek.. Vegzettsegem szerint fodrasz vagyok, igy nem ertem h meg tapasztalatom nincs is, miertnem mondjak h vigyek probahajvagasra embert h megmutathassam, mit tudok es az alapjan dontsenek.. Mert egyebkent a tevhitekkel ellentetben sok frissen vegzett fodrasz precizebben es szebben (persze lassabban es van amihez kell meg segitseg) dolgoznak mint sok szakmai tapasztalattal rendelkezo kollega.. Koszonom a gyors es erdemleges valaszokat :)
2013. júl. 10. 12:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Amire gondolsz, az az álláskeresési járadék (mostani nevén)

Akkor jár, ha a jelentkezésed megelőző 3 évben volt legalább 360 jogosító napod. Minden 10 jogosító nap után jár 1 járadékos nap, de maximum 90 (álláskeresésis nap)

Jogosítónap az amikor munkaviszonyban vagy egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztál, vagy vállalkozó voltál és megfizetted magad után a járulékokat.

Ha te nyaranta és a szakmai gyakorlaton úgy kaptál bért, hogy vontak belőle munkaerőpiaci járulékot (előző nevén munkavállalói járulék) akkor beszámít.

Ha klasszikus diákmunkán voltál, abból nem vonnak ilyet. Általában a szakmai gyakorlati bérből sem.

Nézd meg a bérpapírjaidon, vagy az igazolásokon, amiket a munkáltatóidtól kaptál.

2013. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt :) mindenkepp erdeklo
2013. júl. 10. 13:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Na, telefonrol irok.. :D tehat, mindenkeppen erdeklodom majd, csak elotte fel akartam merni a terepet, hogy ne ott akarjanak hulyenek nezni. :) ber papiron vontak tb-t es nyugdijjarulekot. De ugye tanulokent csak a minimalber 21%-at kaptam meg "osztondij" cimszo alatt, de ebbol kerult levonasra a tb es nyugdij.
2013. júl. 10. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs a bérpapíron, hogy TB járulék.

Van nyugdíj járulék, egészségbiztosítási járulék, munkaerő piaci járulék, SzJA előleg.

Az eg.bizt. járulék és a munkaerőpiaci járulék a legtöbb bérszámfejtő programban egy sorban van feltüntetve (nincs megosztva) Ekkor a százalékos arányból tudhatod, hogy vontak-e munkaerőpiaci járulékot, vagy sem.

2013. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat, tehat 10% nyugdijjarulek es 7% egeszsegbiztositasi jarulek, igy van PONTOSAN a papiron.
2013. júl. 10. 18:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vontak belőle munkaerőpiaci járulékot (1,5 %), ezért álláskeresési járadékra nem jogosít.
2013. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!