Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sajnos elvesztettem a munkahelyenet egyik pillanatról a másikra. Nem volt egy álomfizetés, 100-150e netto Ft. Csakhogy a párom Gyeden van és nekem kell megoldani a dolgot. Külföldön gondolkozom erőteljesen, csak nem tudom merre induljak. 0-ról most iratkozom be a végső tartalékainkból 4 hónapos intenzív angolra. Na és utána? Sajnos nem igen van ismerősünk aki segíthetne, tapasztalatait megosztaná. Őszintén szólva arra vàgyom, ha már itt kell hagynom a családom, legalább anyagilag megérje. Bármilyen munkát elvállalok, szerény körülmények között is ellakom. Merre induljak?

2013. júl. 11. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

A végső tartalékból intenzív angolra? Grati...


Gondolom akkor Angliába érdemes indulnod, ha már ilyen klassz terveket szőttél.

2013. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem fog működni. Indulótőke nélkül, nyelvtudás nélkül (egy intenzív tanfolyam után max. útbaigazítást tudsz kérni, de egy állásinterjún nem fogod tudni eladni magad), ismeretség nélkül csak az lesz a vége, hogy adósságba vered magad. Régen nyakra-főre voltak "sikersztorik" hogy valaki minden nyelvtudás nélkül, papírok nélkül, azonnal kapott szuper munkát /mosogatás, takarítás/ de ma már annyi bevándorló tapossa egymás sarkát Nyugat-Európában, hogy még a gyári betanított melósnak is minimum középfokon kell beszélnie az adott ország nyelvét. S egy jótanács, még ha utálni is fogsz ezért: az ilyen "hirdetésekkel" csak bevonzod a csalókat, akik 50-100ezer forintért megigérik, hogy majd elintéznek neked munkát, lakást, engedélyeket, biztosítást, bankszámlát... majd miután átadtad a pénzt, soha többé nem tudod elérni őket.
2013. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mit tehetek? A, B, C kategóriás jogsim van, ilyesmi irányban gondolkodom.
2013. júl. 11. 09:04
 4/18 anonim ***** válasza:
hataratkelo.blog.hu itt találsz Angliás történeteket, de min. erős középfokon kéne tudnod angolul és ahogy olvasom min 1 milliós kezdőtőke: lakásbérlés, kaució ételre és arra, h lehet, h félévig se találsz kint melót. Nekünk sok, ott ez a pénz semmi, pár hónap alatt elfogy.
2013. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jogsi..Hm. A kategória az motor (ezzel motoros futár lehetsz itthon vmi pizzériában), B: autó-ez már alap manapság, Angliában meg hozzá kell szoknod a másik oldali vezetéshez is.

Próbáltál itthon a szakmádban egyáltalán vmit? Mihez értesz?

2013. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A semmire nem indulok útnak. Annál nagyobb a tét. Csak ha biztosan tudom hol fogok lakni és miből fogunk élni.
2013. júl. 11. 09:08
 7/18 anonim ***** válasza:

A C jogosítvány nem is rossz. Nem próbáltál vele itthon dolgozni?

Több futár ismerősöm keres havi 80-90 körül mezei B-vel.

2013. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Innen nagyon nehéz állást keresni. Csak az olyan helyeknél működik, mint pl mérnöki, ahova pályázat kell. De ahogy látom te fizikai melóra lennél jó, ott meg személyesen kell házalni kint az önéletrajzoddal, azt innen nem tudsz keresni...A közvetítő cégektől meg óva intelek....
2013. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A vezetésben vagyok jó. Arra is gondoltam, hogy talàn egy D kategóriás jogsi is lendíthetne a helyzetünkön. Előzékeny vagyok, jó megjelenésű, megbízható. Itthon is volt már, hogy szabadidő nélkül 12-14 órában dolgoztam végig egy hosszabb időszakot. A munkától nem ijedek meg.

Tehát elsősorban teherautóvezető, postás, csomagszállító, taxisofőr, futár, pizzaszállító, ilyesmikre gondoltam. De kitanulok bármi egyebet, a mosogatástól a pincérkedésen túl a babysitterig és tovább...

2013. júl. 11. 09:16
 10/18 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdezo, ez így nem egyszeru. én úgy látom, hogy már nyufaton sem kolbászból van a kerítés, és olyan kvalitású bevándorlóból mint te, van millió. ha kapnál.is munkát, akkor sem gondllom, hogy kulfoldrol tudnál annyit hatautalni, hogy megérje.


mondjuk fene tudja... ne haragudj, nem akarlak megbántani, de minek vállaltatok gyereket ilyen korulmények kozé? azért 150 egy gyerekre az vajmi kevés...

2013. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!