Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm felajánlotta, hogy...

A főnököm felajánlotta, hogy "fizetésemelés" gyanánt 8 óráról 6 órára csökkentené a bejelentésemet (ténylegesen továbbra is 8 órában dolgoznék), a kettő közti különbözetet pedig kifizetné nekem. Elfogadjam?

Figyelt kérdés
Ez körülbelül 15 ezer Ft különbséget jelent, ami természetesen jól jönne, de nem tudom megérné-e hosszútávon, illetve milyen hátulütői lennének.

2013. júl. 13. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egyértelmű, nem adja oda a pénzt, ha pattogsz, akkor meg kirúg. Átjelent 6 órába, utána meg kevesebb pénzt ad.
2013. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kirúgni nem fog, mert egyfelől így is emberhiánnyal küzd, másfelől pedig elégedett a munkámmal. Mondhatok rá nemet is, akkor maradok 8 órában bejelentve, viszont fizetésemelésre másképp nincs kilátás, mert a szavaival élve "válság" van. Viszont, ha elfogadom az ajánlatot, akkor a pénzt szerintem tényleg odaadná. Csak nem tudom megérné-e ilyen áron.
2013. júl. 13. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Valsag??? Hol, milyen? Jah ORBAN valsag az van tenyleg!

Amugy baromira szarul jarnal ezzel a 6oras dologgal ezzel csak a fonokod jarna jol! Kevesebb ido szamolodok akkor a nyugdijadba ha eggyetalan lesz de a lenyeg hogy tovabb kell majd dolgoznod, aztan ha tappenzre mesz az is kevesebb, ha munkanelulin leszel az is kevesebb lesz szoval csak buksz a dolgon hosszu tavon!A fonokod meg kevesebbet fizet utannad :)

2013. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Amíg a cégnél dolgozol addig ezek a hátrányok érnek:


- Táppénz kevesebb

- Nyugdíjad (ha közel vagy a nyugdíjhoz) kevesebb

- Ha hitelt vennél fel akkor ugye a jövedelemigazolásod kevesebb...


Amint megszűnik a munkahelyed:

- Végkielégítés (ha jár) kevesebb lesz

- Munkakeresési járulék kevesebb lesz


Amúgy az tök mindegy, hogy 6 vagy 8 órára vagy bejelentve. A főnököd nem az óraszámod akarja csökkenteni, hanem a bruttó béredet és az elcsalt adó felét veled megosztani.

2013. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hosszútávon csak ráfizetnél.
2013. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy milyen különbözet jönne létre attól, hogy 6 órára és nem 8 órára vagy bejelentve. Járulékokat a bruttó béred után kell fizetnie, függetlenül attól, hogy hány órát dolgozol. Részmunkaidőben dolgozom, 4 órára vagyok bejelentve bruttó 130ezer forinttal, és pontosan ugyanannyi járulékot fizetnek utánam, mintha 8 órát dolgoznék ugyanennyi bérért.
2013. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hivatalosan a 6 órás garantált bérminimumra lennék bejelentve. Jelenleg a 8 órásra vagyok. A kettő közti járulékfizetési különbözetről lenne szó.
2013. júl. 14. 07:01
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Melyik félkegyelmű pontozta le a korrekt válaszokat? :S
2013. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!