Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné kimenni Amerikába?

Megérné kimenni Amerikába?

Figyelt kérdés
Szóval.15 éves fiú vagyok.És imádok színészkedni.Sokáig csak a hobbim volt,most már az életem elengedhetetlen része.A rendezők,más színészek stb szerint nagyon jól csinálom,évente 6-7 szerepem van (a legkisebb statisztától a főszereplőig minden).A színészi pályát szeretném szeretném választani,de abból Magyarországon ugyebár nem lehet rendesen megélni.Mostani felállás szerint,úgy látom,hogy ahol a legjobban be lehet futni ezen a téren,az Amerika.A tervem annyi lenne,hogy még itt Magyarországon elvégzem a felsőoktatást,majd utána kimennék.De ez jó terv?Úgy tudom,hogy Amerikába nem olyan könnyű bejutni,de ha egyszer fölfedeznének,garantálom,hogy nem csalódnának bennem.Szerintetek ez jó terv?

2013. júl. 13. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudsz bejutni oda, ideglenes vízummal estleg egy-egy filmre.

Ha nemzetközileg elismert vagy, és tehetséges, akkor esetleg kaphatsz ideglenes vízumot, de nem telepedhetsz le.

Inkább tudósok, és programozók, akiknek szó nélkül megadják.

Színészek ott is vannak, kb. 30-szor annyian vannak, mint mi, szóval nem kis konkurenciád lenne. Plusz ők angolul úgy beszélnek, ahogy te csak nagyon sokára fogsz. Ami szintén feltétele a vízumnak.

2013. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jó terv.

Például nem látom leírva,hogy anyanyelvi szinten beszélsz angolul, 5 évet töltöttél külföldön eddig... Ja, mert ez nem így történt ok.

Tehát : senkinek nem kell egy angolul is csak akcentussal tudó színész


Másik dolog: ha te évente 6-7 filmben/reklámfilmben szerepelsz akkor talán tudnod kellene, hogy egy átlagembernek erről a világról fogalma sincs. A saját "megbízói" körödnél kellett volna ezt talán megkérdezned...

2013. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2.-egyenlőre csak véleményeket akartam kérni,a managert még nem is kérdeztem...és ez azért érdekes,mert én pl dolgoztam együtt 28 éves angol színésszel,akinek volt egy kis akcentusa,mégis az egyik főszereplő volt.
2013. júl. 13. 20:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Külföldön még nem töltöttem túl sok időt,pár nyaralás, de főként szerepek miatt,de az angolt már majdnem anyanyelvi szinten beszélem (természetesen van akcentusom)
2013. júl. 13. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!