Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nyelvet éri meg tanulni...

Milyen nyelvet éri meg tanulni gazdasági területen dolgozó embernek, természetesen az angolon kívül?

Figyelt kérdés
Tehát angolt azért már karcolom, az a gyakorlattal rámragad ami kell még hozzá. Azonban kezd egyértelművé válni számomra, hogy egy nyelv az bizony kevés. Viszont nem tudok dönteni. SSC-knél úgy van írva, hogy angol + egy európai nyelv ismerete. De nem tudok dönteni mit tanuljak. Németet nem akarok, nem tetszik, iskolában se az volt az erősségem (megjegyzem ez az iskola téma már nem most volt ) Illetve olasz , na még azt se akarok. Ezenkívül bármire nyitott vagyok, aminek értelme is van. Spanyol, holland, ezeket tudnám legjobban elképzelni, de orosz is benne lehet a pakliban. Melyiket keresik jobban? Franciát kihagytam... ezzel a problémám, hogy annyira nem is jön be, meg hát én nem túl sok olyan cégről hallok, aki konkrétan franciául beszélő munkaerőt keres. Illetve még egy info, pénzügy - számvitel területen dolgozok.
2013. júl. 14. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen cégnél szeretnél elhelyezkedni. Nézz körül a lakóhelyeden, hogy az álláshirdetésekben mit kérnek.

Én mégiscsak a németet mondanám, meg lehet azt is tanulni, logikus, jól felépített.

Ha beszélsz egy ritkább nyelvet, azt ritkán is keresik, de szinte tuti befutó leszel, mert kevesen is beszélik.

Én angolul-németül-spanyolul beszélek, soha nem volt gond munkát találni még vidéken sem.

2013. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Budapesten vagyok, jelenleg egy könyvelő cégnél, de munkaerőkölcsönzéssel kiküldtek egy SSChez.
2013. júl. 14. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
SSC-nél ritka nyelveket is kérnek, ha beszéled, gyakorlatilag tapasztalat nélkül is felvesznek.
2013. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, pl a török is játszik, ott ahol vagyok... egyébként a könyvelőirodától majd egyszer át akarok menni sschez de ahhoz jó lenne egy második nyelv is
2013. júl. 14. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan nyelvet ne tanulj, amit nem szeretsz, de ha nem is adsz neki esélyt, akkor halott ügy. A franciát igenis keresik, szerintem a német és angol után még mindig a legkersettebb nyelv - talán itthon is. Orosz vagy szláv nyelveken is érdemes elgondolkozni, de ajánlom a portugált vagy spanyolt is.
2013. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kár, hogy eleve kilőtted a két leghasznosabb nyelvet. de ha már így alakult, akkor az orosz jó lesz.:)
2013. júl. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!