Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A rébusznál mennyit fizetnek...

A rébusznál mennyit fizetnek a tescoban éjszakai műszakon?

Figyelt kérdés
úgy tudom a minimálbér 565ft/óra és ahhoz jön még valami éjszakai pótdíj, de az mennyi? meg ha jól tudom vasárnap is többet fizetnek mivel az nem munka nap, mennyivel fizetnek többet?

2013. júl. 21. 07:06
 1/7 anonim válasza:

Dolgoztam Rébuszon keresztűl Tescoban.. De soha többet! 1 hónapra hozzám vágtak 16.000 forintot... Majd mikor bementem megkérdezni hgy ez mi, tömegek voltak bent. Senkinek se fizetnek rendesen, van hogy 1.5 hónapot vársz hogy kifizessenek ha pl.: alkalmilag leltározol egy éjszakát. Szinte tömegesen jelentkeztek ki a Rébusztól, mentek át egy korrektebb helyre. Én a helyedbe nem a Rébuszon keresztül melóznék.


Egy volt Rébuszos.

2013. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak azt verhetik át, aki engedi magát. Munka előtt mindig szerződést írsz alá, és bizony elrejthetnek benne dolgokat. Aki okos az elolvassa és nem írja alá, aki pedig csak úgy aláírja, az vállalja azt is, ha átvágják.
2013. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nemár. hallottam már rosszat a rébusztól de hogy ennyire.:/ meg most nincs más munka lehetőségem és az a baj, hogy ez az éjszakai árufeltöltés nagyon bejön:S nem tudnék jelen pillanatban mást csinálni.
2013. júl. 22. 06:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint amit én írtam, el sem olvastad vagy nem reagáltál.


Ha dolgozni mész, alá kell írnod a munkavállalási szerződést. Abban le van írva minden. Szépen átolvasod, és ha vannak benne rejtett kapuk, akkor nem írod alá és kész.

2013. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de itt nincsenek rejtett kapuk. a szerződésben nincs benne az hogy elhagyhatják a jelenléti ívet, a szerződésben nincs benne az se hogy rádvarrhatnak 10 ezret a kasszában hiány címszóval... hidd el hogy a szerződésben nem fogsz találni olyan pontot hogy "át fogunk verni" se olyan hogy "két havonta elhagyjuk véletlenül a jelenléti ívedet" stb.. nem hagytam figyelmen kívül a hozzászólásod. persze ezekkel utólag lehet mit kezdeni valóban rajtunk múlik hogy hagyjuk e magunkat kihasználni, de az a jó szövetkezet ahol nem kell küzdeni az alap dolgokért.
2013. júl. 23. 22:08
 6/7 anonim válasza:
Régi a kérdés,de hozzáteszem,hogy a szerződésben bennevan,ha kasszahiányod van ki kell fizetned. És nekem még soha nem késett a pénzem és mindig rendesen kifizettek.
2013. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Mt. szerinti 15%-os éjszakai pótlékot fizetik (22-06), ha más jogcímen nem vagy jogosult műszakpótlékra.

Más jogcím: ha változó munkarendben dolgozol, este 18 és reggel 6 között jár 30%-os pótlék. Viszont a Rébusznál szerintük erre nem vagy jogosult, tehát max. a 15%-ot kapod meg. És természetesen szerintük a vasárnapira sem vagy jogosult.


Aki szerint el kell olvasni a szerződést:

A szerződésben nincs semmi buktató. Én elolvastam ott is, és azóta 100-szor is. Ennek ellenére nem fizetnek időben (Mt. szerint hónap 10.-ig kell), műszakpótlék nincs (szerintük nem jár, de a szerződésben ilyen nincs), ugráltatnak, ilyen-olyan jogcímen vonogatnak le a pénzből, amit néha szó nélkül emelnek is...

2014. máj. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!