Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyukám úgy dolgozik, hogy...

Anyukám úgy dolgozik, hogy nem övé a bolt, de a fönőke csak havonta egyszer jön. Anyu a boltvezető, eladó. Akkor anyu foglalkozása eladó vagy boltvezető? Mer a fönőke semmibe nem szól bele csak az árut hozza.

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
A foglalkozása az ami a végzettsége! Erről van gondolom bizonyítványa is!!! Lehet hogy csak sima eladó de a boltvezetés is rá van bízva.
2009. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Na hiszen, de sok ember örülne, ha az lehetne a foglalkozása, ami a végzettségének megfelel...

Az a foglalkozása, amilyen munkakörben alkalmazták. De mondhatja magáról, hogy boltvezető. Manapság egy takarítónő is toilet manager...

2009. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 igabcsy ***** válasza:

Szerintem a foglalkozás azt jelenti, hogy milyen munkát végez. A beosztás pedig azt, hogy milyen rangban végzi az adott munkát.

Jelen esetben: a foglalkozása eladó.

A beosztása a boltvezető, ha erre kinevezték.

Mivel egyedül viszi ezt a kis boltot, gondolom ilyen kinevezés nem született. Ez többnyire olyan helyen van, ahol több alkalmazott dolgozik.

2009. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a kettő üti egymást. Egy eladó nem szokott boltvezetői teendőket ellátni, hanem a kasszánál szolgálja ki a vevőket, egy boltvezető viszont nem szokott beállni a kasszához. Most vagy egyik, vagy másik.

De a boltvezető elegánsabban hangzik, én önéletrajzba azt írnám be, abból se lenne semmi, kivéve ha utál a tulaj, és kérdésre azt a referenciát adná rólam, hogy csak a pókhálókat voltam ott leszedni :P

2009. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez furcsa! Tegyük fel hogy nekem van egy tanári diplomám de a TESCO-ban dolgozok pénztárosként. Akkor az én foglalkozásom pénztáros? Szerintem tanár a végzettségem és jelenlegi munkaköröm betanított pénztáros!

A boltvezető "titulushoz" külön papír kell ezért ne mondja magáról hogy ő boltvezető!!

2009. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz nem kell semmi papír, hogy bármit mondjál magadról.

Az már másik dolog, hogy elhiszik-e.

2009. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fél évig járt egy tanfolyamra és van róla papírja, hogy boltvezető.Egyedül van a boltba nincs más munkatársa.
2009. okt. 22. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor boltot vezeti mert a fönöke nem ér rá és más alkalmazott nincs
2010. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És a bolti eladóra épül a boltvezető. És általában egyszerre szokták elvégezi a kettőt, amiből az következik, hogy a vizsga után 2 db bizonyítványt nyomnak a kezedbe.
2010. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!