Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2-3 hónapot szeretnék dolgozni...

2-3 hónapot szeretnék dolgozni 2014 nyarán Angliában. Hol keressek munkát, milyen lehetőségeim vannak? Miket kellene tennem ehhez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Jövő nyárra, azaz 2014 nyarára szeretnék Angliában dolgozni és már most el akarom kezdeni rá a készülést, munka miatt most mennék először külföldre, amiben semmilyen tapasztalatom nincs.



Képzések, végzettség:

-Az angol tudásom ahogy már említettem kimagaslóan jó (szinte anyanyelvi, nagyon bő szókinccsel, régen megszerzett felsőfokú nyelvvizsgával és folyamatosan fejlesztem), nagyon jól boldogultam az Egyesült államokban és Angliában is mikor kimentem oda illetve más országokban is. Tehát elég a fényezésből, ezzel nem lesz gond. Kezdő szinten beszélek németül is, de az elenyészőnek mondható.


-Érettségim van, jelenleg kereskedelem és marketinget tanulok a debreceni egyetemen.


-B kategóriás vezetői engedélyem van melyet már több mint három éve megszereztem és azóta több tízezer kilométert vezettem, ezen felül tervezem a C, esetleg C+E kategória letételét, melyet jövő nyárra megtudnék csinálni.


Munka tapasztalat: -Saját vállalkozású idősek otthonában dolgozom vezetőként, nővéreket igazgatok, a dolgozók, ellátottak és az épület és kertje igényeit folyamatosan figyelemmel kísérem és javítom ott ahol kell, ügyelve a hatékonyságra.


-Általánostól jobban értek a számítógépekhez, hardverekhez, járművekhez (kerékpár, autó), lakások energetikája pl: fűtés, hűtés, szigetelés, hatékony fenntartás, megújuló energiaforrások.


-Könnyen tanulok, alkalmazkodok, szeretek szerelni, barkácsolni, kertészkedni, főzni, sütni, mindenféle állatot gondozni.


-Bírom a nehezebb fizikai munkát is, elviselem a szélsőséges körülményeket (alacsony, magas hőmérséklet, páratartalom)


Nem dohányzom, nem iszom, nem élek semmiféle káros szenvedéllyel együtt. Régen úszó voltam, nem vagyok allergiás semmire.

Kezdő tőkét szerintem 350-450 ezer forintig meg tudom oldani. Talán több hozzám hasonló kaliberű embert is tudnék vinni magammal a szállás miatt mondjuk.


Ezek voltak az előnyeim, most jönnek a nyavalyák:


-Gyengébb Tériszonyom van, amíg nem kell a magasban vékony gerendákon járni addig nincs gond.

-Nem bírok egy helyben sokáig állni, sokáig járással, üléssel viszont nincs gond. Előnyben azok a munkák ahol mozgásban kell lenni.

-Nem bírom a dohányfüstöt

-Kis iskolás gyerekek mellett stresszes vagyok, bébiszitterként ezért nem hinném, hogy jó lennék.

-Telefon mellett állni, embereket beszervezni, aláírást gyűjteni, hasonló dolgoktól agyvérzést tudnék kapni.

-Kereskedésben, eladásban még nem vagyok jó (ezért is járok kereskedelem és marketingre, hogy ezen javítsak)


Szóval, ilyen körülmények között mikeket kellene csinálnom, intéznem, hogy megoldhassam azt, hogy vagy egymagamban, vagy pár hasonló ismerősömmel elmenjek Angliába és megérje kimennem anyagilag?

Gondolok itt orvosi papírokra, okmányokra, önéletrajz milyen legyen, engedélyek, egyéb hasznos képzések, mit érdemes, fontos tudni valók, városok, hol és mit lenne érdemes csinálnom, szállás, étkezés. Bárki akinek van tapasztalata ebben, kérem bőségesen válaszoljon :)


Válaszokat előre is köszönök :)


20/f



2013. júl. 26. 02:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el, 2-3 hónapra is ugyan ugy ki kell váltani bizonyos okmányokat és engedélyeket, plusz lakhatás is és kaja mindenféleképpen mínuszosan jön ki az egész. Több ismerősöm is mesélte h a legalja amire érdemes tervezni 2-3 év..
2013. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lukács90 válasza:
100%
Én már többször voltam kint szóval tapasztalatból írok. Ha jó helyre kerülsz és relatíve olcsó szállást fogsz ki 2-3 hetes deposittal akkor is minimum 1-2 hónap mire a befektetett pénzed megtérül. Fél évnél kevesebb időre teljesen felesleges kimenni, de inkább legyen az min.1év. Egyszerűen túl sok a kiadás ami nem térül meg olyan hamar.
2013. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!