Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kell a munkáltatónak...

Mikor kell a munkáltatónak kiadnia a kilépőpapírokat és a tb kiskönyvet?

Figyelt kérdés
Rendes felmondással távoznék a cégtől, és nálunk (ismert multi) az a szokás évek óta, hogy az utolsó munkanapon sem adják ki a kilépőpapírokat és a tb kiskönyvet. A következő munkahelyemen viszont ezek nélkül nem léptetnek be. Ergo azokon a napokon két cég között vagyok minden ellátás és fizetés nélkül. Van valamilyen jogszabály arra nézve, hogy mikor kell a fent említett papírokat kiadnia a vállaltnak?

2013. júl. 31. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen az utolsó munkában töltött napon meg kell kapnod a papírjaidat, a fizetésdet pedig ami a szerzödésetekben irtak szerinti folyóhónapban.

Vagy is ha 10-ig kell utalniuk, és te 25-én felmondasz akkor elég nekik 10-én a pénzt elutalni, de a papírjaidat aznap meg kell kapnod.

2013. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.A fizetés miatt nem is izgulok, a kifizetésekkel soha nem volt gond. Arról viszont tudok, hogy volt olyan kollégám aki kilépés után 2 héttel postai úton kapta meg a papírjait. Ez jogos? Nem az utolsó napon köteles a munkáltató kiadni ezeket?
2013. júl. 31. 13:13
 3/3 könyvelő1 ***** válasza:
80%

- Az új Mtv. szerint legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól számított 5. munkanapon ki kell adniuk az összes igazolást felmondás esetén (korábbi törvényben szerepelt az utolsó munkanap...).

- Amúgy az új helyen be tudnának léptetni (munkaszerződés, NAV felé lejelentés stb.), a bérszámfejtésnél problémás, ha nincs igazolás (fel kell vinni az adataidat + tudniuk kell, hogy máshol állsz-e jogviszonyban, bár erre kérhetnének egy nyilatkozatot tőled - igaz, mindenképp plusz munka újra foglalkozni az esettel, amikor megérkeznek az igazolások...)

- Ha károd (elmaradt fizetés) származik az esetből, szerintem munkaügyi perben kérheted a megtérítését, de ehhez neked kell bizonyítani, hogy a papírok hiánya miatt nem léptettek be (pl. kérj erről valamit írásban...)

2013. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!