Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent, ha a munkaszerződé...

Mit jelent, ha a munkaszerződésemben az van, hogy nem dolgozhatok azonos tevékenységű vagy hasonló tevékenységű vállalatnál felmondásom után két évig?

Figyelt kérdés
Nézzünk egy kutyaeledelgyártó vállalatot. Akkor mit jelent?
2013. aug. 3. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom,azt hogy semmilyen állat eledel gyártó cégnél nem dolgozhatsz. Se macska,se kutya,se papagáj...stb Még takarítani se fognak vissza venni 2 évig. két év után újra elküldheted a jelentkezésedet ahhoz a céghez.
2013. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk a hasonló tevékenységű az nem tudom, mit jelent... Mármint eléggé szubjektív, mi a hasonló.


Versenypiaci korlátozásnak hívják, azt hivatott megakadályozni, hogy a szaktudásod másik, velük versenyben álló vállalatnál kamatoztasd, vagyis a konkurenciát erősítsd.


Arra kell figyelni, hogy milyen a jogszabályi környezet, és akkor innentől az én tippem: nem elfogadható, ha nem kompenzálják valamivel, hogy hátrányos helyzetbe hoznak. Standard ilyenkor, ha kifizetik arra a két évre a munkabéredet. Ha nincs ellenszolgáltatás, akkor jó eséllyel érvénytelen a korlátozás, vagyis nem kell betartanod.

Ha helyzet van, ügyvédet (munkajogászt) célszerű megkeresni vele, szerződéssel együtt, és megmondja.

2013. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez velem is aláíratták. Aztán kirúgtak, és benne volt a felmondásomban, hogy felmentenek a titoktartás alól. Akkor nem is értettem, hogy mi az egésznek a lényege.

Szerintem ne foglalkozz vele. Ha esetleg máshova mész dolgozni, a főnöködnek ne mondd meg semmiképp, hogy milyen céghez. Amúgy sincs hozzá semmi köze. Egyébként meg ha meg nem mérnökként dolgozol, nincs is jelentősége. Nálunk mindenkivel aláíratták, fent dolgoztam a pénzügyön. Hát mit tudtam én, hogy mit, hogyan gyártanak? Én aztán biztos nem árultam volna el szakmai titkokat a konkurenciának.

2013. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!