Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként a Tescoban ha több...

Diákként a Tescoban ha több ezer forint hiány van nap végén a kasszában akkor azt tőlem hogyan vonják le? (ha mondjuk csak 2-3 napot dolgozom? )

Figyelt kérdés

Tegnap voltam először "betanításon", ami annyiból állt, hogy beültettek egy pénztárba a pénztáros mögé és 3 órán át néznem kellett mit csinál. Ma élesben ment, nagyon lassú voltam, sokszor azt se tudtam mi van. Egyszer véletlenül 1000 ft helyett majdnem 10000 ftot adtam vissza, szerencsére a vásárló rendes volt és szólt. Sokan idegeskedtek, sőt egyik vásárló még be is szólt, hogy milyen pénztáros vagyok, hogy még a zöldségeket, gyümölcsöket se mindig ismerem fel, ettől még jobban ideges lettem. Nap végére 40 forint hiány volt csak, 700 ftig a tesco állja.

Nagyon félek, szinte alig bírtam aludni tegnap éjjel is, hogy nehogy több tízezres hiányom legyen, de sajnos nincs már diákmunka, ezt is alig bírtam megszerezni.


2013. aug. 3. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárosi, pénzkezelési munkakörök mindig stresszesek a kezdetekben, de idővel belejön az ember.
2013. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A bunkó vásárlókkal ne foglalkozz. Legközelebb ha beszólnak, mond kedvesen mosolyogva, hogy

"bocsánat, de nem pénztárgéppel jöttem a világra, és bizony be kell tanulnom nekem, mert kezdő vagyok."

Vagy gondolj arra, hogy a bunkó vásárlók azért olyanok amilyenek, mert otthon biztos az ura veri, vagy a munkahelyén egy nagy lúzer és most élvezi hogy rajtad moroghat..

Idővel bele fogsz jönni, ahogy mindenki.


A hiányt viszont mindig a pénztáros fizeti ezért légy résen ha pénzről van szó..

2013. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Csak a diákok fizetik a hiányt...

Anno én is ideges voltam az elején

Aztán belejöttem, bár a pékárukat nem mindet tudtam, és néha a zöldségek sem voltak benne a lapozóban így volt hogy káposzta helyett salátát vett a vevő :)

Belejössz 1 hét után nyugi

Én otthagytam 1 hónap után mert 35ezret kaptam 21 napra...

2013. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Én ezért fogom vissza magam ha bénázik a pénztáros, tudom jól milyen kemény egy munka és mennyire kell odafigyelni. A barátnőm 2 hónap után feladta mert olyan szinten beszólt neki egy vásárló hogy szó szerint kirohant a kasszából és fél órán át sírt a raktárban. Már a nagyfőnök is megsajnálta ami elég nagy szó volt arrafelé, és mondta hogy ha akarja áthelyezi másik munkakörbe ami nem ilyen stresszes.

Én ezért nem megyek pénztárosnak mert tuti hogy a második hülye vásárlót beborítom a kassza mögé, mert nem nagyon tudom visszafogni magam.

Szóval néha irigylem a diákokat akik ezt tudják csinálni, mert tényleg nagyon idegölő egy munkakör, és ott gyorsan kell lehúzni az árút meg minden, és agyban is pörögni kell ám. Én úgy tudom hogy kasszába csak azt tehetnek be akinek van szakképzettsége, diákok közül meg azt aki ilyen szakon tanul. Csak mert én egyszer amikor jelentkeztem a tescoba raktárosnak akkor volt velem egy fiatal kis csaj aki pénztárosnak akart jönni diákmunkára és neki akkor ezt mondták hogy ez nem ilyen egyszerű.

Barátnőm sem bírta sokáig pedig ő főállásba ment oda, igaz ő gyakorlaton egy kisebb üzletbe volt betanulni ott szeretett dolgozni mert normálisak voltak ott az emberek.

De én is amint a kasszához megyek nem hurrogom le az eladót mert eltudom képzelni milyen rossz munka 8-12 órába ott ülni és agyba pörögni mint a gép, meg persze az ember kezének is járnia kell ám ott, és elviselni az agresszív vásárlókat, mert én amikor álltam a sorba és kezdtem a szalagra pakolni akkor egy öreg agresszív büdös alkoholista banya az én cuccaimhoz pakolja a kenyerét meg a vodkáit és akkor mondom neki hogy tessék várni mert még pakolok erre ő volt felháborodva nehogy azt higgyék hogy lopja a cuccot. Akkor volt hogy majdnem a földhöz vágtam mindent, de szerencsére a másik pénztáros aki a másik sorba készült rendet tett köztünk, de az nagyon kiborított és amikor én kerültem sorra igyekeztem, jó képet vágni az eladóhoz nehogy ő rajta csattanjon ez is. Akkor épp egy fiatal diáklány volt elég kezdő volt mert mögötte segítettek neki és volt hogy nem tudta valamelyik zöldségemnek a kódját de jó képet vágtam hozzá, pedig akkor majd szétrobbantam a dühömtől.

2013. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

"bocsánat, de nem pénztárgéppel jöttem a világra, és bizony be kell tanulnom nekem, mert kezdő vagyok."


inkább ne... néhány vevő képes vérre menő vitát fojtani és neked az állásodba kerülhet egy megnyert vita, mert a vevő az első.

2013. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálam is ma sokan jól jártak, mert pl. van olyan répa, ami darabonként van, én meg nem figyeltem, azt hittem leméri a mérleg és mikor már a vevő eltette, akkor vettem észre, hogy az darabra megy és 3 helyett 1-et vett csak be a gép. Ekkor nem szólt a vevő, de mikor utána beütöttem véletlenül sajtos stangli helyett pizzásat, ami 20 ft-al drágább volt már résen volt és fel volt háborodva, hogy ő direkt sajtosat vett.

Nagyon sokan idegesen inkább átálltak másik sorba, annyira lassú voltam.

Azt se tudom, hogy az apró pénzt hogy számoljam át olyan gyorsan. A aktuális vevő idegesen áll, hogy "mit számolgatom már", a mögötte lévő vásárlók még idegesebbek, hogy nem halad a sor. Kezdem bánni, hogy elvállaltam, azt hittem az árufeltöltésnél nincs rosszabb, pedig ez rosszabb, mert itt a saját vagyonunkkal is felelünk. Legszívesebben lemondanám a holnapi napot, de sajnos hétvégén nincs nyitva a pannonwork.

Ma kb. a 6. vásárlónál majdnem elsírtam magam, ő volt nálam a "nap bunkója" Erzsébet utalvánnyal akart fizetni, de nekem a gép nem engedett csak 5000-et lehúzni, neki pedig 12000 ft utalványa volt. Fel volt háborodva, hogy ő csak élelmiszert vett, mért nem fogadom el... mondtam neki, hogy pillanat, idehívom a vezetőt. Telefonban mondtam a vezetőnek, hogy "a problémám, hogy a vásárló utalvánnyal fizetne, de a gép nem fogad el annyit, amennyit ő szeretne.." Erre a vásárló: mééég hogy szeretnéékk pff mit képzel magáról, sak élelmiszert vettem stbstb (tisztára ki volt akadva). Utána jött a vezető és neki meg bevette a gép az utalványt - jó, lehet, hogy én hibáztam, ekkor dolgoztam életemben először utalvánnyal, de mikor elnézést kértem a vevőtől arra hivatkozva, hogy ő a 6. vásárló az életemben még neki állt feljebb, hogy néhány zöldséget nem ismertem fel, pedig ezt óvodában is tanítják... nagyon rosszul esett az egész, utána még a vezető is rátett egy lapáttal, hogy "minek hívtam ide, mikor a gép simán bevette az utalványt és a vásárló is ideges lett..." Mikor sikerült kifizetnie erzsébet utalvánnyal, eltettem az utalványokat, lezártam a kasszát, ő is elpakolt, ekkor visszalépett, hogy most azonnal vegyem elő az utalványokat, mert túl sokat vettem el tőle, milyen béna vagyok, hogy már el is raktam azokat. Ekkor visszahívtam a vezetőt és szerencsére itt már nekem volt igazam, mert megfelelő összegűt vettem el tőle (a vezető akkor még ott állt mellettem tehát szemtanú volt, így kiállt mellettem).

Ekkor már bekönnyezett a szemem is, azon voltam, hogy elszaladok sírva, utána szerencsére a következő vásárló egy idős néni volt és mondta, hogy szerinte jogtalanul már direkt hisztériázott ennyit az előző vásárló és nyugodjak meg, ő nem siet, nyugodtan tegyem csak a dolgom, megérti, hogy ez az első napom. Úgyhogy sajnos nincsenek túl jó emlékeim.


Aki már kasszázott azokhoz lenne egy kérdésem. A pékáruk rövidkódjait honnan lehet tudni? Sokszor még fel se ismerem őket, van egy képes kis hajtogathatós füzet a pénztárnál, de annyira kevés termék van benne, ami benne van, azokra meg szinte mindig azt írja ki a gép, hogy "jelenleg nincs ilyen termék". Szóval ha pékárú van, mindig a mögöttem kettővel lévő kasszába kiabáltam át...mert sajnos első nap úgy raktak be, hogy a tesco leghátsó pénztárába egyedül, a legközelebbi kasszás az mögöttem ült 2 kasszányira. Pedig azt mondták, hogy első nap mindenképp "közös" kasszás részen leszek valakivel, hogy tudjon segíteni. De persze, akik már tapasztaltak voltak, azok mind kettesével ültek csak én ültem ott egyedül.

2013. aug. 3. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Időpont ma 21:55

Pedig én ezt mondtam amikor kezdő voltam a pénztárban..

A legtöbb vevő csak hümmögött, hogy "jól van na..."Igaz bocsánatot egyik sem kért.

Tény hogy voltak olyan vevők akik igazi p*r*sztok, akiknek egyetlen örömük ha beszólhatnak a pénztárosnak. Hát én kezdőként is úgy voltam vele, hogy van egy határ amit eltűrök, de nem mindent. Volt hogy úgy berágtam, hogy mondtam a nőnek, hogy most mondja ha nem tetszik neki valami, mert stornózom az eddig vásárolt holmiját, és lehet menni a másik sorba.. Volt amikor simán megkérdeztem, hogy most azért rajtam dühöng mert otthon kapni fog két nagy fülest és így vezeti le a feszültségét??

Később átkerültem a vevőszolgálatra..Na ott aztán csőstül tudnak jönni a b*nkók.. Volt egy pasi aki nem fogta fel, hogy az összeg annyi amennyi.. Erre mérgében azt kiabálta nekem hogy

"k*pd de a fa****at," Én erre simán visszakiabáltam,, "hogy k*pd elő a virslit és bekapom, mindent a vevőért alapon"


Volt hogy valaki q**va anyázott. Én erre felhívtam anyukámat mobilon majd átadtam a telefont a pasasnak azzal a szöveggel

" a vonal végén az anyám van, lehet vele beszélgetni.." Ügy vörösödött a pasas, hogy csak na.


Tudod a legtöbb p*rasztnak csak a pofája nagy, de ha észreveszi hogy a másik nem ijed meg, sőt vissza mer szólni akkor behúzza fülét.-farkát..

Egyébként vannak b*nkó női vásárlók is..

Az egyik egyszer a kolléganőmhöz vágta a pelenkát mert nem tetszett neki hogy drágább mint gondolta.. Erre a kolléganőm ugyanazzal a lendülettel visszadobta neki, hogy

"asszonyom, ne hagyja itt az árút amit már megvett" Akkorát csattan a csajon hogy szólni sem mert utána..

Tudnék még mesélni... De egy biztos.. egyik b*nkó miatt sem éri meg sírni vagy idegileg tönkremenni..

2013. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezen jót nevettem, köszönöm :D

Ezek szerint te tapasztalt kasszás vagy. Nem tudod, hogy a péksütik kódjait mi alapján hozták létre? Esetleg vonalkód alapján vagy miből áll a rövidkód?

A gépben melyik "szempontnál" találhatóak a péksütik? Egyszerűen átnéztem mindent, a szárazárura tippeltem volna végső elkeseredésemben, de ott sem találtam őket.

2013. aug. 3. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 22:17

ÓÓÓÓ én már lassan 4 éve nem dolgozom pénztárban.. De arra emlékszem hogy kezdő pénztárosként én azt a tanácsot kaptam hogy egy füzetbe írjam bele magamnak a kódokat amit elég lesz a gépbe beütni. Kaptam is segítséget, és írtam egy ilyen füzetet.. Szerintem egy tapasztalt pénztárostól aki a kollégád kérdezd meg.. Nekem anno annak idején sokat segítettek..

2013. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a vonalkódot kell nézni a pékárunál hanem meg kell tanulni a kódokat. Bár a múltkor segíteni akartam egy diáknak akinél fizettem és már megváltoztak a kódok... Sajnos ezt be kell magolni. Ne a képes lapozót nézd hanem van egy sima nyomtatott lista is. Illetve kéne legyen.
2013. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!