Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az pontosan, hogy...

Triack kérdése:

Mit jelent az pontosan, hogy a munkavállaló munkáltatóval szemben fennálló munkaviszonya neki felróható okból szűnik meg?

Figyelt kérdés
Most léptem be egy céghez dolgozni. A munkaszerződés mellett aláírattak velem egy tanulmányi szerződést amelynek van egy olyan pontja "ha a képzés lezárultát követő 2 éven belül a munkáltatóval szemben fennálló munkaviszonya neki felróható okból szünik meg akkor a képzés díját 800 000 Ft a munkáltatónak visszafizeti". Ez pontosan mit jelent? Nem léphetek ki 2 évig erről a helyről? Amúgy ez egy cégen belüli képzés ahol a kollégák elmondják mit és hogyan kell csinálni szóval nem ilyen tanfolyam jellegű.

2013. aug. 4. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha 2 évnél előbb lépsz ki, vagy a te hibádból rúgnak ki, akkor fizetned kell a cégnek 800.000 Ft-ot. Ez elég gyakori. Azért csinálják, hogy mivel a cég beléd fektet, nehogy lelépj, mielőtt hasznot hoznál nekik.
2013. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És próbaidő alatt is vonatkozik? És a "képzés lezárulta" mit jelent pontosan? Hogy konkrétan képzésen vettem részt olyan papírt még nem írtam alá. Mit tudok tenni ha esetleg mégis menni akarok?
2013. aug. 4. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A képzés lezárulta az a képzés utolsó napja, vagy pedig a vizsga utolsó napját jelenti. Ha mégis menni akarsz, akkor fizetned kell! Sok cég ugyanis fizeti az alkalmazottai továbbképzését, cserébe viszont elvár némi lojalitást, és nem akarja, hogy az ő pénzükből megszerzett tudást, máshol kamatoztasd.
2013. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de engem csak a kollégák tanítanak úgy mint általában egy munkahelyen. Szerintem ez egy irreális összeg így, bár állítólag még nem éltek ezzel a lehetőséggel. Amúgy jó hely csak a pénz nem valami sok. Te mit tennél a helyemben?
2013. aug. 4. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Mt. 229. § (...)

(2) Nem köthető tanulmányi szerződés

a) munkaviszonyra vonatkozó szabály alapján járó kedvezmények biztosítására, továbbá, ha

b) a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelezte a munkavállalót.


Ha köteleztek a "képzésre", akkor a fenti kitétel miatt szerintem érvénytelen a tanulmányi szerződésed, vagyis nem kötelez semmire. Nem vagyok jogász, inkább azért idéztem be, mert ha gáz van, ennek kell utánanézni. Bíróságon az is érv, hogy szó sincs képzésről, egyszerű betanítás történt. Amúgy meg ha nem tudják bizonyítani, hogy képzés történt, akkor végképp semmi értelme az egésznek.


Szóval szerintem csak riogatnak, van ilyen.

2013. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat! Szerintem is csak riogatásról van szó. Igazából nem is értem, hogy van képük egyáltalán egy ilyen ireális összeget kérni egy betanításért... másrészt semmi vagyonom nincs szóval behajtani úgyse tudnák. Jó azt elismerem, hogy 1 2 hónapig nem hozok hasznot a cégnek, de ez egy speciális munka, de azért ne kössenek 2 évig rabláncra pláne ennyi pénzért.
2013. aug. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!