Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek mehetnék, minek éri meg?

Minek mehetnék, minek éri meg?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,jövőre választom hova menjek. Eddig érdekelt a szakácsmunka,de nagyon sok rosszat hallottam róla.Angliába akarunk majd kimenni párommal 3-4 év múlva. Leginkább okj-s képzést csinálnék,mert már nem hiszem hogy akarnék 3-4 évet dekkolni az iskolában,hisz kiisakarok menni és ahhoz minél előbb pénzt kell teremtenem valahonnan. Leginkább a gyerekek s a főzés érdekel,gondolkoztam már a szülésznőn is,de azt is mire kitanulom.. Szerintetek külföldön mi érné meg,amivel azért itt is kereshetek? A szakáccsal lehet keresni vagy mit kéne választanom?

Az iskolában max az etika érdekel és az angol és így ennyi. :D A biológia is érdekelt,már amikor nem a növényekről és állatokról volt szó. :DD

17/L



2013. aug. 5. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy JÓ szakács jól keres és van is munkája.

Egy rossz szakácsnak viszont nagyon sanyarú a sorsa...


A szakács szakmában mondjuk a férfiak némi fórral indulnak, de manapság azért már nagy az egyenlőség, nőként is el tudnál helyezkedni, ha tényleg tehetséges ÉS szorgalmas vagy.

2013. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem néztél még álláshirdetéseket? Akinek van szakács (vagy más) végzettsége, az kapósabb. Ha szeretsz főzni akkor megéri tanulni.

Szerintem lehetne akár úgy hogy au pair, bébicsősz munkára kimész pár hónapra vagy egy évre, evvel pénzt keresel és közben vagy utána beiratkozhatnál szakács suliba. Akár Angliába is, de ennek nem tudom mi a feltétele, ha tudsz angolul akkor utána nézhetsz hipp-hopp.

Nem kell azonnal eldöntened, hogy mivel akarsz foglalkozni, egyenlőre rövidebb távra tervezz (aki sokat markol, keveset fog). Szóval a gyerekfelvigyázás az jó ötlet lenne kezdetnek, sokan mennek ki így.

Szerintem jó az hogy sok dolog érdekelt, etika, angol, biosz egy része, stb, szóval ne viselkedj úgy mint egy háborús menekült aki kifut a világból. Amúgy igen, lehet a szakáccsal keresni, de ez tőled függ és elsősorban a hozzáállásodtól. Megfelelő önbizalommal és hozzáállással még Mo-n is jól lehet keresni szakácsként, ha valaki tehetséges. De ha valaki bizonytalan kisugárzású, vagy önalázó, annak mindegy mit tanul, nem lesz állása.

Ja amúgy ha a főzés érdekel, akkor javaslom hogy nézz utána a reform és egyéb egészségesebb táplálkozási stílusoknak. Azok nagyon kelendőek. Pl ha tudsz cukor, finomított dolgok és mérgező anyagok nélkül főzni akkor a nyugati országokban (bizonyos helyeken) akár még jobban is kereshetsz, de ez hozzáállástól függ. Vagy akár specializálódhatsz egy dologra..

2013. aug. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!