Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Motivációs levél! Ilyet...

Motivációs levél! Ilyet írhatok bele vagy ez már túlzás?

Figyelt kérdés
Egy tankönyvkiadóhoz jelentkezem szerkesztőségi területre. Még soha nem írtam motivációs levelet, pályakezdő vagyok. De olvastam róla egy két dolgot, pl. ne legyen sablonos, valamivel tűnjön ki a többi közül, ez tulajdonképpen egy "udvarlás" a cég felé stb. Szóval egy ilyesmi részre gondoltam: az iskolai éveim alatt elért kiemelkedő tanulmányi eredményeim annak köszönhetőek, hogy a kiadó által rendkívül hasznosan felépített könyvekből tanulhattam. Volt akinek megmutattam és lehúzta, úgyhogy elbizonytalanodtam:/ Szeretném megkapni az állást, de nem szeretném ha a beadott anyagom "tömegcucc" lenne, és persze közröhej tárgya sem akarok lenni:) Előre is köszi a véleményt.
2013. aug. 8. 14:27
 1/4 Antimod ***** válasza:
Inkább fogalmazd át egy kicsit, esetleg említsd meg, hogy tanulmányaid során hasznosnak találtad a tankönyvek felépítését, és szívesen vennél részt a szerkesztés munkájában emiatt.
2013. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez borzasztóan gáz.


Viszont megnyugtatlak, senki nem fogja elolvasni a motivációs leveledet. Van HR-es barátom, ez tuti.

2013. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Miért annyira gáz? Elemzzük már ki egy picit, szeretnék tanulni belőle én is valamit.
2013. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy ezt egy épkézláb felnőtt ember írja egy másik épkézláb felnőtt embernek. Egy 20 éves egy 28 évesnek. Életszerű, valódi szöveget várnak, ami eredetileg arra szolgálna, hogy bemutassa a kérdező kommunikációs képességeit, a fogalmazását, a logikus gondolkodását, a választékosságát.


Ez a mondat minden, csak nem ez. Ez egy nyelvtőig benyalás a cég nem is létező s*ggébe, ráadásul saját szavak helyett könyvekből lopkodottakkal.

2013. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!