Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Remélem valaki tud segíteni!...

Remélem valaki tud segíteni! Hivatalosan 4 órában dolgozom. Valójában 14-16 órákat.2 jelenléti ívet kell vezetnünk. Egyik a valós, másik a nem hivatalos. Ha nem fizetik ki a 12-16 órára járó béremet, AMIÉRT MEGDOLGOZTAM akkor mit tudok tenni? Félek!

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Várd meg, hogy mi lesz, majd utána ráérsz aggódni. Addig úgysem tudsz tenni semmit ...
2013. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tudsz tenni akkor semmit, ki leszel így szolgáltatva
2013. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmit akkor rácsesztél.
2013. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A probléma az,hogy 5 nap múlva jár le a próbaidőm és közben meghirdették a hátam mögött az én státuszomat.Nem kérdés ettől fogva,hogy ki fognak rúgni.Nem egyenes emberek,emiatt is szeretnék előre tájékozódni!Köszönöm!
2013. aug. 16. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Mivel tudomásod van arról hogy csak 4 óra a hivatalos munkaidőd a többi "fekete" így még feljelenteni sem tudod a céget, mert velük együtt te is bukni fogsz. A legjobb az lenne ha keresel egy új munkát.
2013. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kockázatott vállaltad a fekete munkába állással
2013. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 könyvelő1 ***** válasza:

Nem sok mindent.

- Munkaügyi pert tudsz indítani, de ahhoz bizonyítanod kell (pl. lemásolod a jelenléti ívet - de ez csak akkor ér valamit, ha többen vagytok rajta és mások is aláírják; különben Te is csinálhatnál olyat...).

- Elmégy onnan, személyesen rendezed...

2013. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Most még jobban elkeserítettek az olvasottak,de hát ez tényleg az én döntésem volt.Bíztam idegen emberekben.Nem kellett volna!Úgy gondolom hogy jelzéssel fogok élni a NAV felé,mert nagy valószínűséggel a köv. munkavállaló is így jár majd.
2013. aug. 16. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 16:03

A lehető legrosszabb tanács ilyen esetben a munkaügyi per.

Ugyanis a kérdező is bukik nemcsak a cég.

A NAV ha utánaj át a bejelentés miatt, az első amit észrevesz, hogy minden egyes dolgozó tudod a fekete munkáról (lásd két jelenléti ív) Így minden dolgozónak kiszámolják a napi 14-16 órás munkadíját, és levonatják az ezzel járó adót, + fekete munkáért pénzbírságot is fizethetnek ami akár 300 ezer forintot is jelent..

Tudod jogosan mondanák a NAvnal hogy a tudatlanság nem ment fel a kötelező fizetések alól...

Kedves kérdező. HA nem akarsz még nagyobb bajt, akkor feletsd el a feljelentést, mert tényleg bukni fogsz.. Igaz a céged is, de míg ő röhögve zsebből kifizeti a több százezre bírságot, lehet téged padlóra küldene a 100 ezer forint bírság is.


Mivel te magad is beleegyeztél ebbe, így csak reménykedhetsz hogy a cég kifizet téged. Ha nem akkor annyit tehetsz hogy nem dolgozol többet ingyen nekik..

2013. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bíztál, bíztál-nincs bizalom a munkaerőpiacon! Persze, h nem egyenes emberek, aki 2tős dolgot csinál, arról miből feltételezted, h veled majd egyenes lesz?
2013. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!