Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában nézegettem lakást....

Ausztriában nézegettem lakást. Mit jelentenek ezek? Mind ki kell fizetni, ha egy lakást akarok kibérelni?

Figyelt kérdés

Itt a példa:

Kaution € 1.500,-

Ablöse € 7.000,-

Provision : ...



2013. aug. 19. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek, itt csak Provision van, ebből él az ingatlanos, illetve kaució, igen, ezeket mind ki kell fizetni.

Ablöse itt nincs, nem is értem, mi lehet ez.

2013. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Kaution az óvadék, vagy népiesen kaució. A meg nem fizetett költségek biztosítéka. Szerződés megszűnése és minden költség megfizetése után visszajár.


A Provision az az ingatlanügynök jutaléka. Kifizeted és többet nem látod, megy a levesbe.


Ablöse: az előző lakó által a lakásban hagyott berendezési tárgyakért (pl. konyha) kell fizetni, értelemszerűen az előző lakónak. A berendezési tárgyak ezzel a tulajdonodba kerülnek. A bérbeadóval kötött megegyezés tárgya, hogy kiköltözéskor mi lesz velük, benthagyhatod, esetleg megpróbálhatod hasonlóképpen továbbpasszolni, vagy ki kell pakolnod mindent.

2013. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondja. Egy némettől kérdeztem meg. Ha szerepel a hirdetésben az Ablöse akkor mindenféleképpen olyan személyt keresnek aki azokat a tárgyakat megvásárolja pl: beépített konyha.
2013. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!