Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmával, vagy diplomá...

Milyen szakmával, vagy diplomával lehet a világban legkönnyebben mozogni?

Figyelt kérdés
Olyan szaktudást nyújtó képzésekre gondolok, melyek szinte mindenütt a világban keresettek, és azok is maradnak az elkövetkezendő pl. 40 évben. Pl. orvos, mérnök, informatikus. Mely szakmák a legkeresettebbek világszinten?

2013. aug. 20. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezekre a szakmákra mindig szükség lesz.

De ez igaz az összes többire is. Ha jó szakember vagy és beszélsz nyelveket, akkor bárhol megtalálod a helyed.

2013. aug. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod eladni magad.

Jó nyelvtudás meg szakmai tapasztalat kell.

Ha ezek a feltételek adottak akkor bármilyen szakmával tudsz mozogni a nagyvilágban.

2013. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából leírtál mindent, de ha Magyarországon szeretnél maradni, akkor szállítmányozás,logisztika mivel MO-n erre mindig szükség lesz, mivel logisztikai központ vagyunk.
2013. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet hogy bármilyen szakmával lehet mozogni a világban csak megfelelő szaktudás kell meg tapasztalat. Egyes szakmák keresettebbek a többinél. Pl. ha ki akarok menni japánba, és itthon HR-es ként dolgozom, még ha tökéletesen beszélek is japánul valószínűleg esélytelen a dolog. Ellenben ha programozó volnék akkor már esélyesebb volna -ezért tettem fel a kérdést, hogy mely szakmák a legkeresettebbek, melyekkel a legkönnyebb mozogni.
2013. aug. 20. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
nem az ilyen büfészakokra gondoltam nyilván egy hr-es , gazdász vagy politikus jobban jár ha itthon marad
2013. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Elkövetkezendő 40 évre senki nem tervez.Ki tudja mi lesz addig.Azt se tudom jövőre mi lesz.Ha van a közeledbe jövendőmondó kérdezd meg azt is biztos ami biztos..

Nézd sok diplomás utcán van külföldön is.

Infós? Van belőle pár szakirány azokkal is dunát lehet rekeszteni.De akár be is jöhet.elég bizonytalannak tünik nem lehet tudni hogy30-40 év mulva lesznek-e még informatikusok. Amerikábol indult ez az iparág is de szerintem ez is leszállóágba kerül a jövőben ugyanúgy mint Amerika..

Mérnök?Attól függ milyen mérnök van ezer. fajta.Külföldön?Hát nem tudom.Lehet meg kell védeni a diplomád idegen nyelven.passz.Nehezen tudok elképzelni egy magyar diplomával rendelkező mérnököt mérnökként dolgozni külföldön.

Orvos?Nekik valószinűleg jobbak a lehetőségeik külföldön mint egy mérnöknek vagy egy infósnak.

Szakma? Lehetséges..Jó szakmunkás globális szinten kihalófélben van.

Legyél mondjuk pék. Kenyér 40év mulva is kelleni fog és azzal bárhol eltudsz helyezkedni.

2013. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Zenészként bejárhatod az egész világot, koncertezhetsz önállóan, zenekarban vagy ha más nem, utcasarkon is zenélhetsz, szép summát lehet összegyűjteni a kalapban. Zenetanárként is dolgozhatsz természetesen, doktori fokozat szerzésére is van lehetőség zeneelméletből.

A hegedűt vagy oboát esetleg klarinétot javaslom, mert a zongorával nem tudsz majd könnyen mozogni.

2015. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!