Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megcsináljam a pincér OKJ-t?

Megcsináljam a pincér OKJ-t?

Figyelt kérdés

1 éves képzésről lenne szó.

Pár embertől azt olvastam, hogy ha pub-okba, bárokba, egyetemi sörözőkbe (igényesebbekbe) szeretnék elmenni pultos, felszolgálónak, akkor nem feltétlenül kell szakmai végzettség, anélkül is felvesznek. Viszont én a legtöbb ilyen álláshirdetésben olvasom, hogy kell szakmai tapasztalat, végzettség. Magyarországon csak 1 évig terveznék ilyen munkát, viszont utána Ausztriába (Bécsbe) költöznék ki, ott viszont már színvonalasabb éttermekbe, vendéglőkbe szeretnék dolgozni, jó német nyelvtudás mellett, míg közben egyetemre járok szintén Bécsben. Azon is gondolkozom, hogy elmegyek egy hajóra, egy időre.


Megérné elvégeznem a sulit? Nagyobb esélyem lenne végzettséggel munkát találni, mint anélkül? 19 éves vagyok.


2013. aug. 26. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Férfi vagy? Ne.

Nő vagy? Igen.


Tapasztalatom, hogy a helyek nagy részében a kinézet és a női nem többet ér, mint a végzettség.

Nekem hiába van tapasztalatom és végzettségem, a legtöbb hirdetésre "csinos, fiatal, pultos/pincér hölgyet" várnak.

2013. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!