Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi álláskeresési járadékot...

Mennyi álláskeresési járadékot kaphatok ha ausztriában dolgoztam 3,5évet van kinnti és magyar lakcimem is de kinnt azt mondták hogy idekell jönnöm igényelni, az átlag keresetem 1254 euro volt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
0-át, mert nem volt MAGYARORSZÁGON munkaviszonyod az elmúlt 3 évben 360 nap. Ausztriában fizettél járulékokat, ott kell érdeklődnöd.
2013. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam az ausztriai munkaügyi központban és ott mondták hogy ide kell jönnöm és ide kell leadnoma papirjaimat, kiállitottak mindenféle igazolást szóval biztos hogy kapni fogom, az átlag keresetemről is ők állitottak ki papirt.
2013. aug. 28. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Igényelheted itthon (ismerősöm Írországban dolgozott, hazajött, kapta az álláskeresésit 3 hónapig, aztán visszament ugyanoda dolgozni, másik ismerősömék most jöttek haza Hollandiából ők is kapják)

Az utolsó 3 évet nézik.

Minden 10 munkaviszonyos nap után jár 1 álláskeresésis nap, de maximum 90 nap.

Az összege a jelentkezésed megelőző 4 naptári negyedévben elért bruttó napi átlagkereseted összegének 60%-a, de maximum a minimálbér. Ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak.

2013. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor kb 70ezret kaphatok, inkabb kerem kinnt ott 7-800euro...ha jol tudom...
2013. aug. 28. 11:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg akkor igazabol az se szamit hogy 360ezret kerestem havonta mer a ez a jaradek igyis ugyis max minimalber lehet ugye??
2013. aug. 28. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
igen
2013. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!