Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyis van ez? Fontos, mikor...

Hogyis van ez? Fontos, mikor jár a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
Tavaly szept.10-én kezdtem dolgozni.Idén szept.1-vel megszűnik a munkahelyem.Pár nap híjján meg van az egy éves munkaviszonyom.Szóval most nem kapok munkanélkülisegélyt.Ez volt az első munkahelyem.Azt olvastam,h 3-éven belül kell meglennie a 365-napnak.Van lehetöségem arra,h néha egy-egy napra beugorjak egy meló helyre és akkor azt a napot lejelentik,h dolgoztam.Ha igy összejön a 365-nap akkor kaphatok munkanélkülit? Most kb.10-nap fog hiányozni.Valaki azt mondta,h folyamatosan meg kell lennie az egy évnek és csak akkor kapok.De ez nem hinném,h igy van,hiszen neten azt olvastam,h 3-éven belül kell meglennie.Köszi a válaszokat
2013. aug. 29. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A mostani főnököddel érdemes lett volna megbeszélni, vagy talán még most is, hátha nem késő, hogy papíron maradhass még 10 napig, akár úgy is, hogy odaadod nekik azt a pénzt, ami a járulékokra és adóra menne a bruttód után.
2013. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez most már mindegy igazábol.De pl.ha októberben dolgozom valahol 15-napot,és felmondok akkor ugye bőven meg van a 10-nap.Utána már járna a munkanélküli? Most csak irtam egy példát.Bár egy havi munkanélkülivel ugy sem leszek kisegitve :)
2013. aug. 29. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Az igénylést megelőző évben kell lennie 360 napnak.

Nem kell egybefüggőnek lennie és lehet több foglalkoztatótól is.

Ha alkalmival (vagy máshogy) összeszedsz 4-5 napot, meg is lesz a 360 napod és igényelheted az álláskeresésit (már nem munkanélkülinek hívják)

2013. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!