Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy a halálba lehet Debrecenb...

Hogy a halálba lehet Debrecenben munkát találni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, az egész nyarat végig keresgéltem munka után, semmi. 1 évvel ezelőtt 15 évesen 2 hónapot végig dolgoztam egy gyárban, elég gyér volt a fizetés, de legalább munka volt. A gyár már nem alkalmaz diákokat, szóval hiába akartam volna, ez a munka kiesett, ahogy minden más is. Hiába írják ki mindehiva, hogy DIÁKMUNKA, csak 18 év felettieket alkalmaznak.

A másik, nővérem 21 éves, most végzete el a technikusit, érettségije is van. Ennek ellenére egyetlen boltba nem veszik fel, eladónak. Mégis, hogy a fenébe mozduljunk, ha sehol nincs lehetőség?



2013. aug. 30. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Na, ez az. Én egyetemista vagyok, infón kezdtem még 2008-ban, majd átsoroltam angolra. Minden évben már tavasszal elkezdtem nézelődni a diákmelók után, és örültem, ha találtam valamit... és az a valami is általában 1-2 hétig volt meg csak. (műanyaggyár, AVE gyár stb.) És a legrosszabb az egészben, hogy egyetlen hibát kell csak vétened, máris kipenderíthet a szövetkezet bárhonnan, mert tudják, hogy van a helyedre 200 másik jelentkező, akik örömmel dolgoznak éhbérért. Van kb. 4-5 hely a városban, és legalább 10-15 szövetkezet osztozik rajtuk... szóval elég egyszerű a magyarázat a problémára.

Vannak végzett ismerőseim is, akik szintén nem találnak semmit. Nyelvszakosként mehetnek a különféle telefonszolgálatos központokba, ahol kidolgoztatják velük a belüket is, de kb. ennyi.

Szóval már kb. ott tartunk, hogy diákmunkához, sőt még felnőtt álláshoz is - hogy kapj egyáltalán - vagy mák kell (ami legtöbbször azt jelenti, hogy szimpatikus legyél) vagy protkó. :(

2013. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!