Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az aki magyar nyomozónak...

Az aki magyar nyomozónak megy. Annak kell egyenruha? Olyan munkát szeretnék, ill. nyomozói munkát, ahol öltönybe lehet dolgozni.

Figyelt kérdés

Néztem az NNI-t (Nemzeti Nyomozói Iroda)

Ott egyenruhában dolgoznak?

Vagy bármilyen ruhába lehet menni?

És milyen diploma kell ahhoz hogy ott dolgozzak?


[link] d.Yms


2013. aug. 31. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

De őszintén, ha egyszer nyomozó vagy nem mindegy, hogy milyen ruhában kell végezd a munkád? Mindkettő kényelmetlen.

Élvezem amikor a filmekben látottak alapján akar valaki nyomozó lenni. Na de aztán nem csodálkozz ha nem bukkan fel minden hónapban egy sorozatgyilkos.

2013. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo!!! Elosszor inkabb nolj fel egy erett ember szintjere...
2013. szept. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én egy kérdést tettem fel.

Ha nem tudjátok a választ akkor nem kérek

véleményt. Ezt tudhatná egy "érett" ember...nem?

2013. szept. 1. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Tessék, itt a válasz:


Nem, nincs olyan magyar nyomozói-bűnüldözői szerv, ahol annak egyetlen tagjának is öltönyben kellene dolgoznia. A PA-63 még hasonlít is James Bond Walther PPK-jára, de sajnos ez így sem lehetséges. A nyomozóktól a civil ruha viselését írják elő, nem pedig az öltönnyel való feltűnősködést. Olyan ruhát kell választanod, amihez a viszonylag nagyméretű szolgálati fegyvered jól rejthető (valamilyen FÉG által gyártott Browning-HiPower klón (P9R, FP9, stb.), vagy ha nagyon szerencsés vagy, akkor Heckler&Koch USP).


A Nemzeti Nyomozó Iroda a Magyar Rendőrségnek az ORFK Bűnügyi Főigazgatóságán belüli nyomozó hatósága. Kb. az amerikai FBI-nak felel meg az alapján, amik ellen küzd:

emberkereskedelem, terrorcselekmény, kábítószer előállítás, pénzmosás, nagy értékű lopás (pl. bankrablás, pénzszállító rablás), stb.


Tehát hogy ott dolgozhass, a rendőrség állományába kell bekerülnöd. Két fajta rendőrei vannak. Civilruhásak és bevetés közben kommandósruhában lévők.

Ha beírod a google képkeresőjébe, hogy NNI, akkor főleg a kommandósaikról láthatsz képeket.


Itt viszont két civilruhás NNI-s kísér egy rabot:

[link]


Tehát vagy ilyen ruhában leszel, vagy kommandósban, attól függ melyik részhez kerülnél. Öltönyben soha. Semmi értelme. Szó szerinti diploma nem kell. Elvégzed a rendőrtiszti főiskolát és bekerülsz a rendőrség állományába. Néhány éven belül kérheted az NNI-hez való áthelyezésedet.

2013. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kérdés kb. olyan kaliberű, mintha valaki fehér köpenyt akarna hordani, de nem tudja, hogy orvos, mikrobiológus vagy hentes legyen...
2013. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah...azt sem tudja mit kell csinálnia, mi is lenne a munkaköre, de a lényeg, hogy a fehér köpeny kiemeli a szeme színét és természetesen villoghat a csajok előtt.
2013. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért szidjátok már a gyereket?

Én 12 évesen pilóta akartam lenni, ma 31 évesen másodpilóta vagyok.

2013. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Feltetelezem nem azert akartal pilota lenni es vagy ezen a palyan mert vallapos ruhatok van es hasonlo... vagy rosszul gondolom kedves utolso???!
2013. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez most komoly..? Hallod ez nem a CSI. Énis hasonló helyen szeretnék dolgozni, mint pl. AH, NNI de a BF is tökéletes lenne. De ha neked ez feltétel, hogy öltönybe dolgozhass, akkor szerintem legyél inkább ügyész..chh..:'D
2014. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!