Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél bukó ha...

Álláskeresésnél bukó ha megmondod hogy a fizetés miatt akarsz váltani?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdezik hogy miért akarsz váltani,őszintén válaszoljak és mondjam hogy a fizetés miatt vagy hazudjak mást?

2013. szept. 5. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb, ha valamit az előrelépésről hablatyolsz
2013. szept. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem
2013. szept. 5. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért sok mindentől függ.

Ha a munkaköröd, amiben jelenleg dolgozol pl. átlag bruttó 200e ft fizetést prezentál a piacon, viszont te csak bruttó 150e-t kapsz akkor nyugodtan mondhatod, hogy úgy érzed kihasználnak a mostani munkahelyeden. Nagyon sok "modern" HR-es van már mostanság, akik már "túlnőttek azon", hogy csak a szakmai fejlődés és a munkahelyi kihívások éltetik az embereket.... Pontosan tudják ők is, hogy ez mind csak bullshit.


Persze hozzákölthetsz még valami szépet, ne ez legyen a fő fókuszod, hogy "kell a píz"!, de nyugodtan bevallhatod, ha alul vagy fizetve a jelenlegi munkahelyeden, legalább látják, hogy helyén van az értékrended, ami pozitív.

2013. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm,amúgy teljesen eltaláltad pontosan erről van szó!
2013. szept. 5. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azért nem mondanám meg.

Az egész állásinterjú egy nagy baromság, kivéve, ha nem a konkrét szakmai tudásodat tesztelik.

Az összes többire fel lehet készülni, ki lehet játszani, ezért innentől kezdve nem alkalmas a megfelelő jelölt kiválasztására.

A miért akar nálunk dolgozni kérdés a kedvencem.

A HR-es is pontosan tisztában van vele, hogy a környéken egyedül náluk van üresedés, és azzal is tisztában van, hogy a boltban a kenyeret pénzért adják.

Mégsem mondhatod azt, hogy azért, mert csak itt hirdetnek, és már mindegy, hogy mi csak hadd dolgozzak valamit. Elő kell adni, hogy az életed legnagyobb vágya, hogy ennél a cégnél dolgozz, mert mennyire jó a híre, és mekkora kihívás a meghirdetett munkakör.

Tudják jól, hogy ez nem igaz, de mégis ezt kell mondani.

Én nem mondanám meg a helyedben.

Szerintem a legjobb duma:

-Határozott idejű a szerződésem, és lassan lejár.

Én erre most döbbentem rá, mert most én tényleg így jártam. Nincs is több kellemetlen kérdés. Azt hiszem, ha nem így lesz, akkor is ezt fogom mondani.

Mert a jelenlegi munkahelyemen tényleg jó a fizetés, kényelmes az iroda, változatos a munka, jó a főnök. De tényleg. Erre viszik a munkát Indiába. Ha ezt elmondom, mindenki nagyon örül, hogy én milyen pozitív vagyok.

És sajnálják, hogy milyen szemeket ezek az amerikai multik. Nem én mondtam. Ők vonják le a következtetést.

2013. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5/


Én is ezt hittem a HR-esekről.

Most egy nagy multihoz vettek fel, iszonyú hosszú és látszólag tök értelmetlen fordulókkal tűzdelt interjúztatás volt.


Most, hogy felvettem megmutatták a rólam készült "profilt", ami a kiválasztás alatt készült. Elképesztően részletes és ijesztően mély dolgokat állapítanak meg az emberről - ráadásul nagyon pontosan.


Szóval a jó HR-es nagyon könnyen átlát rajtad, mikor a betanult sablont adod.

2013. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van személyiségteszt.

A férjem is volt olyan interjún, ahol szituációs szerepjáték volt, meg iq-teszt.

De csupán csak az olyanokból, hogy sorolja fel a rossz tulajdonságait, meg miért akar nálunk dolgozni nem tud semmit megállapítani.

Annál is inkább, mert láttam a kollégáimon, akiket felvettek, hogy te jó ég! Még ők voltak a legjobbak?!

2013. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért pszichológia és hr nem mindig jár kéz a kézben. Nem minden hr-es végzett pszichológia szakon, hogy megfelelő jellemrajzot készítsen.
2013. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!