Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet-e azt tenni, hogy...

Hodzsa kérdése:

Meg lehet-e azt tenni, hogy megszüntetem a folyószámlámat, és a fizetésemet, amit eddig a folyószámlára utaltak, a kezembe kérem? A banki ügyletek utáni díj megemelése miatt annyit levonnak, hogy ilyesmi jutott az eszembe.

Figyelt kérdés
A banki ügyletek utáni díj megemelése miatt annyit levonnak, hogy ilyesmi jutott az eszembe.
2013. szept. 6. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, jogod van kp kérni a fizudat
2013. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, megteheted, a munka törvénykönyve úgy rendelkezik, hogy a munkáltató a munkavállaló igényei szerint köteles fizetni a bért.

De előtte számold ki, mennyi a tranzakciós adó, aztán gondolkodj rajta, hogy megéri-e otthon vagy a zsebedben tartani a pénzt, ahonnan bármikor ellophatják. Szerintem megér havi pár száz forintot a biztonság.

2013. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésedben benne kell(ene) lennie, hogy hogyan kapod a fizetésed: utalással, vagy kp-ban.

Ha az van, hogy utalással, akkor elméletileg szerződést kell módosítani, amihez mindkét fél beleegyezése szükséges.

Törvényileg lehet kp-s is, kérdés, hogy a munkáltatód hajlandó-e így fizetni.

2013. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A munkaltatok pedig nem igazan hajlanak erre a megoldasra mert dragabb, kotlsegesebb es ha mindenki ezt kezdi el hasznalni egyebb plussz koltsege lesz vele...

Komolyan nem ertem az embereket vannak mar rohejes osszegu folyoszamla csomagok ami par 100Ft, akkor miert nem azt valasztjak??!! En mar evek ota havi 2000korul fizetek es eszembe nem jutott hogy emiatt bankot valtsak..

Igaz nem odahnyzok nem iszok es nem vagyok 50Ftokon szarrago!

2013. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb 120000-es fizunál, havi 1 kp felvétellel (kb 40000Ft), 3 csoportos beszedéssel (kb 40000Ft), és egy valag kártyás vásárlással (kb 40000Ft) 868Ft az új illetékek szerint az (legdrágább banknak kikiáltott) OTP NET számlacsomag havi költsége. És ehhez ingyen netbank is jár. Fogadni mernék, hogy a legtöbb "én ezután kp-ban kérem a fizetésem" emberke eddig is többet fizetett banki költségekre a minimálbére után. (A 120000-től még messze nem lesz valaki "prémium" ügyfél!)
2013. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pár 100 forint nem zavarna, mert eddig is 6-7 száz forint volt havonta a banki költség. (Megjegyzem, hogy a nejemmel közös a bankszámlánk és mindkettőnk fizetése ide érkezik.) Most viszont kb. a háromszorosára nő az a költség, ami éves szinten 20-22 ezer forint.
2013. szept. 8. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:
6: biztos nem az adó miatt nő háromszorosára a számlavezetés díja. Számold ki, mennyi a fizetésed 6 ezreléke! Aztán válts bankot!
2013. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!