Feketén vagy ne?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom hogy nem lesz nyugdíj a mai fiataloknak. stb stb


A ahol dolgozok mindenikek felajánlották hogy bejelentés nélkül is dolgozhatunk. Jelenleg minimálbérrel vagyok bejelentve de 120K viszek haza viszont feketén akár 190k vihetnék haza.

ebből futná az alap TB re vagy nyugaton oly divatos biztosításra is És még több is maradna a zsebemben!


2013. szept. 10. 15:10
 1/4 klopusz ***** válasza:
64%

Hát igen, pillanatnyilag jó megoldásnak tűnik, de a fene tudja, mi lesz később.

Szerintem biztosabb a bejelentett állás, bár a Te elképzelésed sem rossz. A TB 6.660.- Ft havonta és akkor a biztosítási jogviszonyod rendezett. Annak mindenképpen utánanéznék, hogy az ilyen nyugdíj-előtakarékossági dolgoknak milyen hozama és futamideje van.

2013. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve azert szamolj vele hogy semmmi keppse nyugdij alappal gondolkozz mert mar voltak olyan tervek eddig igaz papiron hogy az onkentest is megszuntetik es beolvasztjak! SZoval inkabb elotakaerokossagiban gondolkozz mert azokat is lehet kerni mar eletajared cimszo alatt, szoval szerintem jobban jarsz mintha alam bacsinak fizetgeted be a semmibe!
2013. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól hangzik a terv egészen addig, amíg a NAV-nál valamelyik "jóakaród" fel nem nyom, vagy pedig egy ellenőrnek böki ki a szemét, hogy XY már jó esélye nem dolgozik, de miből van a családnak ház, kocsi illetve a TB-t is miből fizeti maga után, amikor éhen kellene halnia. Volt olyan, hogy kifejezetten azokra mentek, akik maguk után fizették a TB-t, de elvileg semmilyen segélyt nem kaptak, így megnézték, hogy 0 bevételből hogyan futja havi 6600 Ft-ra.

Aztán ott van, hogy a cég akad fent egy ellenőrzésen és akkor is könnyen szopóroller lehet a dolog...


Félre ne érts, szerintem is csak ellopják/mutyizzák/segílykíre fordítják a beszedett adók 90%-át, pusztán felvázoltam azt a lehetőséget, hogy bizonyos esetekben nem mindig aludhat nyugodtan az ember. Mindenkinek egyénileg kell eldöntenie, hogy ez a "nyugalom" mennyit ér meg neki.

2013. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

A jogaidról akkor ne is beszéljünk. Feketemunkásként mondhatják neked bármikor azt, hogy Figyelj Bélám, kösz, hogy bejöttél ma de menj nyugodtan haza és holnap már ne is gyere. Vagy azt, hogy erre a hónapra nincs béred, mert csak. Vagy ha üzemi baleseted lesz akkor senki nem fog utánad egy fillért sem fizetni, hiszen nem vagy alkalmazott. És még sorolhatnám.


A "minimélbéren vagyok de kapok még zsebbe" ezek ellen legalább minimálisan véd, ha nem is teljes összegre de legalább nem tudnak veled szemben törvénytelenül eljárni.

2013. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!