Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most szeretnék egyetemre...

Most szeretnék egyetemre menni, de még nem tudom mi legyek, most nézegetem álláshirdetéseket és ezt találtam!? Többi lent

Figyelt kérdés
Azt írja építőmérnöki állásnál, hogy havi 220 000 minimum fizetés. És teljes munkaidős állás heti 40 órában! De azt nem írja, hogy bruttó vagy nettó fizetés... Szerintetek? Meg ha minimum akkor kb mégis mennyire számíthatnék?
2013. szept. 12. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire vagy képben de igen, ha mérnök leszel a következő 5-10 évben, akkor még ha csak közepes mérnök leszel, akkor is találni fogsz munkát magas fizetéssel. Nem biztos, hogy helyben (attól függ hol laksz), de mindenképp lesz állásod és magas (kezdő)fizetésed. Most a műszaki irányúaknak nagyon jól megy. Hagy ne mondjam, hogy aki meg altajisztikát, pszichológiát, vagy újságírást végez, annak pedig a legjobb 10%-ban kell lennie, hogy munkát találjon. Szóval a mérnök jó választás lesz.


Itt van egy oldal, amin szinte minden létező állás aktuális átlagfizetése elérhető.

[link]


Itt van az építészmérnökök átlagos fizetése:

[link] /fizetesek/epitoipar-es-ingatlan/epiteszmernok


Hangsúlyozom, hogy az oldal elvárja a pontos adatmegadást és később igazolni is kell magát annak, aki adatokat ad meg, ugyanakkor azt is, hogy ez nem egy reprezentatív minta, szóval éppúgy lehet hogy a 120 építészmérnök, aki itt megadta a bruttó fizetését, mind mondjuk pályakezdő. Mégis úgy gondolom közel áll a valósághoz ez a szám.

A kérdésedre pedig hogy ez nettó vagy bruttó fizetés, szerintem nyugodtan mondhatom azt hogy ugyanakkora esélyű, hogy nettó, minthogy bruttó.

2013. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez egy korrekt, kitűnő válasz! Innentől már menni fog egyedül is ;) de annyi hozzáfüzni valót engedjen meg, hogy nem építész hanem építő, de a lényegen nem változtat! Ez nálam egy piros pontot ér!
2013. szept. 12. 22:38
 3/18 anonim ***** válasza:

Azért nézz körül a világban is és járj nyitott szemmel...A válság óta alig vesznek fel építőmérnököket, építészeket és minden frissdiplomás rohan külföldre vagy a haver-rokon cégéhez kulimunkát csinálni, csak hogy kapjon valamit.


Bár a mérnöki irány jó ötlet, manapság az építős a legrosszabb helyzetben lévő. Azt nem is említve, hogy kb. 50-60%-s kibukási arány van mellé, nagyon kell imádnod a jövendő szakmádat és tudni a matekot, fizikát, hogy le tudd tenni a tárgyakat.

2013. szept. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egészen mostanáig rendőr akartam lenni, de sajnos közbe jött egy egészségügyi ok amiatt nem lehetek az... Néztem az edzőt amihez sajnos kell tesi éretségi amihez sajnos elvagyok késve... Valami ötlet? Mert szinte már vessző futás lesz, hogy találjak valami szakmát, egyetemet... Biztonságtechnikai mérnökről vélemény? Ott is kell a fizika? Csak mert én értem a fizikát, meg matekból is 4-5 vagyok de nem törődtem eddig a fizikával mert eddig nem kellett, most meg már nincs...
2013. szept. 13. 06:23
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem törődtem semmit a fizikával 3-4 voltam
2013. szept. 13. 06:25
 6/18 anonim ***** válasza:

Nincs időd a fizikára?


A legjobb barátommal végighülyültük a gimnáziumot és fizikából mindig 2-essel bukdácsoltunk át.


Mióta tavaly nyáron felvették villlamosmérnök szakra az Óbudai Egyetemre, teljesen megváltozott a jó irányba. Elsőnek nyárra összeszedte az összes általános iskolai és gimis fizikai könyvet és megtanulna őket. Aztán azóta is kellő energiát fektet a fizikába, hogy kövesse és értse az anyagot.


Ha most vagy végzős és csak jövő szeptemberben kezdenél az egyetemen, illetve jövő nyáron érettségiznél, akkor nemhogy nem vagy lekésve semmiről, se sokkal-sokkal több időd van felkészülni, mint hiszed.

2013. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy fizikából fel tudnék készülni, de rengeteg tanulás kéne ahhoz hogy megtanuljam én meg nem vagyok az a tipus (,ismétlem elmúlt 6 évben nem tanultam egy percet se fizikát mert azt gondoltam nem kell /ha nem jön közbe semmi akkor nem is kellett volna/... Tesiből meg azért nem fog menni mert még lábadozóba vagyok egy komoly műtét után és még fél évig nem is tesizhetek és kb maradna 2 hónapom, hogy valahogy formába hozzam magam és egy 2es tesi éretségivel nem megyek semmire...
2013. szept. 13. 14:20
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem figyelted, amit írtam?


"A legjobb barátommal végighülyültük a gimnáziumot és fizikából mindig 2-essel bukdácsoltunk át.

Mióta tavaly nyáron felvették villlamosmérnök szakra az Óbudai Egyetemre, teljesen megváltozott a jó irányba. Elsőnek nyárra összeszedte az összes általános iskolai és gimis fizikai könyvet és megtanulna őket. Aztán azóta is kellő energiát fektet a fizikába, hogy kövesse és értse az anyagot. "


Ha másnak sikerül, neked miért ne menne? A jövődről van szó, azt vágod, nem? Hogy minimum 350 ezerért leszel valahol mérnök, vagy 25 évesen is a szüleidnél laksz és lesz valami szakmád (vagy büfészakos diplomád), amivel elvegetálsz mai értéken maximum 100-150 ezer forintos fizetésért (vagy 60-80 ezresért) életed végéig?


Ha másnak sikerül, neked miért ne menne? Aki ugyanúgy pont b@@szott rá korábban és azt hitte nem tud tanulni, ahogy te.

2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy tudok tanulni, de nem szeretek... Sőt...
2013. szept. 13. 14:45
 10/18 A kérdező kommentje:
A 3. Válaszadónak cáfolnám állitását, hogy építészm. Vagy építőm. Nem kell ezzel a cikk részlettel "érdemes még megemlíteni az építőipart is, melynek foglalkoztatotti száma 1,5 emelkedhet jövőre, így 288,5 ezer főt foglalkoztathat az idei 282 814 után."
2013. szept. 13. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!