Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is észrevettétek, hogyha...

Ti is észrevettétek, hogyha Sopronban, Pesten vagy valami fejlett nyugati városban élsz, nem tudsz félrerakni pénzt, még akkor sem, ha többet keresel, mert ott drágább minden és színvonalasabbak a szolgáltatások, úgyis igénybe veszed őket?

Figyelt kérdés

Mert nincs más lehetőséged, mert ha elmész más városba, akkor meg az üzemanyag miatt már megint ugyanannyiba kerül?


Szóval arra gondolok, hogy pénzt félretenni csak úgy tudsz ha otthon laksz és max. 10-20 ezret beadsz anyának a rezsibe, aztán meg olyan helyen laksz és olyan munkaidővel, hogy tényleg mindig haza tudsz menni a munkából busszal, biciklivel és nem kell taxit hívni.

Mert ha már autót tartasz fent,az már megint sok pénz.

De ha külön laksz albérletben, és magadnak vásárolsz, főzöl stb. az nagyon sok pénz.Még ha nem jársz moziba és bulizni,és nem cigizel akkor is meg kell nézni mikor mire költöd a pénzt.

És ha még bejön mondjuk egy fogászati kezelés, nőgyógyász, ha még gyógyszert szedsz, vitaminokat, kontaktlencse,néha 1-1 új ruha, cipő, és most nem túlzásokra gondolok, de ti is tudjátok, hogy suliba még el lehetett menni mindenféle turkálós cuccba is, de most bekerülsz egy irodaházba, vagy más nagy céghez, ott azért illik tiszta, rendes szép ruhában lenni. Sok helyen kosztümöt is elvárnak.

Az ebéd szintén nagy probléma. Nem elég, hogy fáradtan alig van kedved főzni, de ahhoz csomó alapanyag kell,ami drága, aztán persze mindig próbálod az olcsóbb dolgokat venni, vagy olcsóbb ételeket főzni, de azért őszintén szólva felnőtt emberek vagyunk, és néha igenis jólesne egy tartalmas ebéd, vagy legalább ha nem én főzném. De ami normális ebéd, az nagyobb városban mindenhol 800 Ft-nál kezdődik.


Ti mivel tudtok spórolni?



2013. szept. 15. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a kérdésbe be kellett volna még azt írni, hogy "ha nem keresel jól". Mert az egész csak akkor állja meg a helyét.
2013. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem így van. Ha valaki tènyleg jól keres, annak nem gond egy autó fenntartása, meg eljárni szórakozni. Ha meg nem keres valaki jól, teljesen mindegy hogy hol èl, nem fog tudni megèlni.
2013. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Addig kell nyujtozkodni mig a takarod is er...

En soproni vagyok de nem gond a havi a 150-200ezer felretevese...

2013. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy pl.

40 000 albérlet,

heti 8 ezer Ft élelmiszer,amiben vettél húst, zöldséget, gyümölcs, minden és mondjuk heti 2 ebéd valahonnan 2X800 Ft-ért

8000 Ft helyi utazási bérlet

gyógyszer-vitamin-kontaktlencse-és folyadék havi 10 000 Ft

fogász,mert az átlag magyar csak halogatja és részletekben megy, plusz spórolásból, de ez havi 15 ezer, aztán

ruha, spórolás miatt havi 1X, mondjuk átlagosan 5000 Ft egy felső és 8000 Ft egy nadrág vagy ezek helyett egy bőr cipő 16 ezer Ft

tisztálkodás: tusfürdő, sampon, gyakori ricinus olajas-olivaolajas hajpakolás, mert hullik a hajam-2000 Ft

aztán

egyéb egészségügyi és tisztálkodó szerek 2000 Ft

telefonszámla és internet előfizetés 7000 Ft

sport: fitness bérlet vagy kondibérlet- havi 7000 Ft mielőtt bárki leszól, van,akinek nincs más lehetősége, mert panelban lakik vagy betonon tudna csak futni,ami nm egészséges ámde olcsó

fodrász vagy kozmetikus 2 havonta csak az egyik, mondjuk 4000 Ft-ért

és most tartunk 138 000 Ft-nál.

Ha csak félre akarsz rakni egy 20 ezer Ft körüli összeget, akkor is nettó 160 ezret kell keresni.

És ha szeretném, tudnám még mire költeni azt a 20 ezret, nem egy nagy összeg már az sem, a mai világban.

2013. szept. 15. 14:58
 5/14 A kérdező kommentje:
Előzőnek szól a kérdés: Sopronban hol dolgozol? vagy Bécsben dolgozol?
2013. szept. 15. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

" De ami normális ebéd, az nagyobb városban mindenhol 800 Ft-nál kezdődik."


Drágán veszed. Ha meg nem telik rá fizuból akkor olcsón se vedd. Akkor spórolni kell.

2013. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Sopronban dolgozom!

Itt amugy tenyleg nincs 750alatt menu...

2013. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 120 nettót keresek Bpen, egyedülálló nő vagyok, nem tudok félretenni, de pl a barátnőm (uezzel a végzettséggel, csak protekciós állásban) 500 nettót keres, plusz egy van egy férje, aki szintén ennyit keres, nekik havonta szép kis összeg spórolódik meg. Szal attól függ!
2013. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Más városokban sem nagyon van 750 alatt menü, max ha a cég partnerénél eszel(persze nagyon ritka,hogy van ilyen)


Ha jól láttam , akkor gyakorlatilag bármelyik más városban is pont ennyibe kerülne kb az életed.

40 az albérlet, rezsivel? Máshol is.

15 fogorvos: Most ok ez lehet 300km-rel keletebbre csak 7 lenne.

4 fodrász,kozmetikus: Máshol sincs ingyen

7 fitnesz: A jobb helyeken máshol is legalább 5, persze vannak lepukkantak ahol fél év kerül 5 ezerbe, de ha jól gondolom nem lepukkant helyre jársz.


Szóval én ahogy végigfutottam a kiadásaid: 26 ezer körül költesz szolgáltatásokra.

Minden egyéb kiadásod, termékek vásárlása. A termékek áraiban nincs jelentős különbség.


Ez nem Sopronon, vagy Budapesten múlik, ez mindenhol ennyibe kerül.

Aki 130-ból egyedülállóként félre tud tenni, saját lakás nélkül az: A vitaminokon, fogászaton, ruhákon, fitneszen tud spórolni

2013. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Alberlet jo lesz 70-80val rezsivel!! 40ert max lakast kapsz, de meg egy garzon is legalabb 25-30ezer es akkor meg berletre is kolthetsz...
2013. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!