Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság melyik szakma a...

Manapság melyik szakma a jobb? Ötvös vagy fotós?

Figyelt kérdés

Melyik a keresettebb? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Szerintetek melyiket éri meg megtanulni második szakmaként? Miért?


Tapasztalatokat is írhattok!:)


Köszönöm!



2013. szept. 16. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ötvöst nem tudom,a fotóst felejtsd,nem lehet megélni belőle.
2013. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De, meg lehet. Csak nagyon kivételesnek kell lenni és nagyon sokat kell előtte belefektetni mind időben, mind munkában, mind pénzben.
2013. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senkimégisvalaki válasza:
72%

Szia!

Én a fotót most fogom befejezni, az ötvöst pedig jövőre. A félreértések elkerülése végett: mindkettőből meg lehet élni, de nagyon sok időt, energiát és pénzt kell belefektetned. Mindkettőhöz jó kapcsolatok kellenek és egyedi látásmód, szóval nem egyszerű de ha nagyon akarod, akkor előtted a világ.


Fotósként talán egy picit egyszerűbb elindulni. Például ha esküvőre mész fotózni, oda elég a fényképeződ, pár objektív meg egy rendszervaku, aztán jön az órákon át tartó retusálás. De itt még a kezdetekben is elég mondjuk egy normál objektív meg egy kis teleobjektív, ennyivel már el lehet indulni.


Ötvösként meg műhely és megfelelő szerszámok nélkül le se tudsz ülni dolgozni, plusz az alapanyagokat is neked kell beszerezned ahhoz, hogy hozzá tudj látni a munkához.


Én mondjuk az utóbbiba jobban beleszeretem, habár még csak szeptemberben kezdtem. Nézz utána mindkét szakmának, és azt válaszd ami neked tetszik, vagy tanuld ki mindkettőt. :) A fotó pl nekem jól fog jönni ahhoz, hogy olyan beállítással és fényekkel kapjam lencsevégre a művemet, ahogy én azt megálmodtam és nem kell másra bíznom az elképzelésemet.

2014. nov. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
#3: Az esküvő pont az egyik leginkább technikaigényes része a fotózásnak és talán az egyik legösszetettebb is ha komolyan csinálod. Baromi nagy felelősség és baromi nagy felelőtlenség megfelelő felszerelés és azt használni képes szakmai tudás nélkül odaállítani és megismételhetetlen pillanatokról lemaradni és/vagy rossz képet csinálni. Amíg így gondolod, közöd nincs az esküvő fotózáshoz.
2014. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Mivel mindenki fotósnak gondolja magát, akinek van egy fényképezőgépe, ezért fotósból majdnem akkora túlkínálat van, mint önjelölt grafikusból (mert ahhoz elég egy lopott PhotoShop, még fényképezőgépre költeni se kell). Meg lehet élni a fotózásból, de az egyre nagyobb kínálat miatt egyre nehezebb.


Az ötvös piacot nem ismerem, de pont azért, mert mind tudásban, mind eszközökben és alapanyagokban jóval magasabb a belépési küszöb és a megrendelők szakmai, esztétikai elvárásai is jóval magasabbak, valószínű, hogy megélni is könnyebb lehet belőle.

2014. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!