Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Stewardesseknek jól fizetnek?...

Stewardesseknek jól fizetnek? Jó munka? (A többi lejjebb. )

Figyelt kérdés
Stewardess szeretnék lenni. Szerintetek jó munka? Jól fizetnek nekik? Mitől függ a fizetésük? Milyen beosztások vannak? Mármint hány órára? Pl. kimész egy országba reggel és visszajössz délután vagy másnap? Hogy megy ez? Gyerekek mellett hogy lehet stewardessként dolgozni? A tanfolyam mennyi idő? Kicsit sok kérdés, de így ezeket szeretném tudni a szakmáról:) Aki valamit tud, annak köszönöm!:)

2013. szept. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg nem nagyon leszel légiutas kísérő.


Ez úgy működik,hogy minden légitársaságnál van egy központi reptér, ahova visszatérnek.

Néha egy-egy éjszakát más országban töltenek.


Nem tudom igazából a Solyommal most mi a helyzet, de ott már kizárt,hogy lenne felvétel.

Más légitársaságnak meg nem a Liszt Ferenc a központi repterük.


Mivel ez egy elégé nemzetközi dolog, így a régi magyar dolgozók , Magyarországról is jól kerestek a magyar fizetésekhez képest.

Külföldi fizetést meg fölösleges a magyar fizetésekkel hasonlítgatni


Én nem vagyok az, nem is leszek, egy ismerősöm dolgozik jelenleg is stewardesként, természetesen külföldön.

2013. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A WizzAir-nek is Ferihegyen van a központja, nem? Mert szerintem igen. Amúgy én is stewardess szeretnék lenni. :)
2013. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Steward vagyok. Életem legjobb döntése volt ez a pálya. Imádom ezt csinálni, jól fizetnek (szerintem). A fizetés a repülőn töltött órák számától függ. A Wizzairnek és a Ryanairnek is van Budapesti bázisa, most már a sólyomnak is. Elkezdeni egy fapados légitársaságnál érdemes, mivel a többihez tapasztalat nélkül nem fognak felvenni (nagy valószínűséggel). A fapadosoknál kb 3 évet eltöltesz és rögtön van esélyed bekerülni egy jobb légitársasághoz. A fapadosoknál több beosztás van. Általában vagy délelőtt (5től kb 14ig), vagy délután(kb 14-től 23-ig) dolgozol. Reggel elmész és estére ugyanide visszajössz, de közben lehet, hogy többször is leszállsz itt. A nagyobb légitársaságoknál már nem biztos hogy így van. Vannak tengeren túli vagy hosszútávú járatok. Ezek után 2-3 nap pihenőt biztosítanak ellátással egy 4 vagy 5 csillagos szállodában. Ha kérdésed van, írj nyugodtan :)
2013. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uhh..köszönöm szépen a válaszokaaat!:)))))
2013. szept. 20. 15:33
 5/5 anonim válasza:
Én is stewardess szeretnék lenni! Nagy álmom:))
2013. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!